BENAY İsim Raporu:

BENAY Adının Yaygınlığı

BENAY Türkiye'de en çok kullanılan 1989. isim (... 1987. belde, 1988. güllü, 1989. benay, 1990. bener, 1991. bengisu, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı BENAY ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

BENAY adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 20-06-2024 09:40 itibariyle yaklaşık 2,705 kişinin isminin BENAY olduğu ve BENAY isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

BENAY adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 4.27 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 1,480 BENAY yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada BENAY sayısı her yıl 11 kişi artıyor.

BENAY Türkiye'nin en yaygın 1989. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1989. ad ise Enid ismi. BENAY adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1987. Song 1988. Asa 1989. Enid 1990. Hiram 1991. Kee isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

BENAY isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde BENAY İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde BENAY İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde BENAY İsminin Yazılışı:

-....-..--.--

Denizcilik Alfabesinde BENAY İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

BENAY İsminin Barkod Yazılışı:

BENAY ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(BENAY adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

BENAY KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ BENAY İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (enay) göre benay ile Uyumlu İsimler :

şenay gökşenay setenay

Son 3 harfine (nay) göre benay ile Uyumlu İsimler :

günay sunay sonay tunay altınay çetinay tanay doğanay dolunay ergünay gülsünay onay tünay önay

Son 2 harfine (ay) göre benay ile Uyumlu İsimler :

tuncay gülay turgay oktay koray tülay nuray ilkay olcay nilay kubilay alpay eray çağatay güray sevilay giray yıldıray gökay özay atalay feray atay tugay berkay burkay miray tümay altay boray ışılay kutlay akay okay orbay baturay dilay esmeray türkay beray simay seray dinçay arbay biray cenkay emay füzay sunday hüray dolakay mutluay muşturay sabutay samuray selay sılay alpgiray talay bediray bilgütay bilsay cemay erbay gencay gülsay göray kamuray kutay nilkay serbay semray uzay oray

BAŞ HARFLERİ BENAY İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (bena) göre BENAY ile Uyumlu İsimler :

benan benal

İlk 3 harfine (ben) göre BENAY ile Uyumlu İsimler :

bengü bengi bengül benek bener bengisu benian benson

İlk 2 harfine (be) göre BENAY ile Uyumlu İsimler :

bekir berna betül begüm berrin belgin beyhan berk berkan belkıs beril berrak beyza berkant berat bedrettin behçet behiye belma bedri berhan bektaş berfu berkay besim beste beşir bedir behzat bertan bedriye behice beyazıt behiç berkhan bedii beliğ bedia beray berceste begümhan behnan berçin berin berksoy berkten bernar berta bertuğ besime bessam beyatlı bediray begül behlül behram belamir belçin belde beria berker berki berkin bermal berivan betigül beytullah berke

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ BENAY İLE UYUMLU İSİMLER:

'be' ile başlayıp 'ay' ile Biten İsimler :

berkay beray bediray

'b' ile başlayıp 'y' ile Biten İsimler :

burkay boray baturay berksoy biray bilgütay bilsay

BENAY isminin Anlamı

BENAY Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size BENAY isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "BENAY + Anlam" veya "BENAY isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
BENAY ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

BENAY adını oluşturan B, E, N, A, Y harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 54:

B
E
N
A
Y
TOPLAM
2
6
17
1
28
54

BENAY ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 423. atahan, 424. aşina, 425. benay, 426. canev, 427. cavide, ... Toplam 28 ismin aritmetik toplamı 54 (Binde 11.33 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

acarhan arkan rauf emrah atay ateş berta halim çınar ebru elçin berat erdem fatih kahya necmi selah ilham atahan aşina canev cavide cemay ildar lamih miraç nejan