ATAY İsim Raporu:

ATAY Adının Yaygınlığı

ATAY Türkiye'de en çok kullanılan 813. isim (... 811. andaç, 812. ataman, 813. atay, 814. atıl, 815. aydoğan, ...). Ülkemizde yaklaşık her 5,890 kişiden birinin adı ATAY ve ismin yaygınlık oranı binde 0.17.

ATAY adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 23-04-2024 08:01 itibariyle yaklaşık 15,298 kişinin isminin ATAY olduğu ve ATAY isimli kişi sayısının her yıl ortalama 202 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ATAY isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda ATAY yaşadığını tahmin ediyoruz.

ATAY Türkiye'nin en yaygın 813. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 813. ad ise Tyler ismi. ATAY adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 811. Alexis 812. Seema 813. Tyler 814. Lindsay 815. Asha isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ATAY isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ATAY İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ATAY İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ATAY İsminin Yazılışı:

.--.--.--

Denizcilik Alfabesinde ATAY İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ATAY İsminin Barkod Yazılışı:

ATAY ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ATAY adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ATAY KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

çağatay

SON HARFLERİ ATAY İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (tay) göre atay ile Uyumlu İsimler :

oktay altay sabutay bilgütay kutay

Son 2 harfine (ay) göre atay ile Uyumlu İsimler :

tuncay gülay turgay koray tülay nuray ilkay olcay nilay kubilay günay alpay eray güray şenay sunay sevilay giray yıldıray gökay özay atalay feray sonay tugay berkay burkay tunay miray tümay boray ışılay kutlay akay okay orbay baturay dilay esmeray türkay beray simay seray dinçay altınay arbay biray cenkay çetinay emay tanay füzay gökşenay sunday hüray dolakay mutluay muşturay samuray selay setenay sılay alpgiray talay bediray benay bilsay cemay doğanay dolunay erbay ergünay gencay gülsay gülsünay göray kamuray nilkay onay serbay semray tünay uzay oray önay

BAŞ HARFLERİ ATAY İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (ata) göre ATAY ile Uyumlu İsimler :

atakan ata atalay ataman atahan atanur ataç ataol

İlk 2 harfine (at) göre ATAY ile Uyumlu İsimler :

atilla ateş atıl atınç atıf atılım attila atılgan

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ATAY İLE UYUMLU İSİMLER:

'a' ile başlayıp 'y' ile Biten İsimler :

alpay atalay altay akay altınay arbay alpgiray

ATAY isminin Anlamı

ATAY Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ATAY isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ATAY + Anlam" veya "ATAY isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ATAY ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ATAY adını oluşturan A, T, A, Y harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 54:

A
T
A
Y
TOPLAM
1
24
1
28
54

ATAY ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 407. rauf, 408. emrah, 409. atay, 410. ateş, 411. berta, ... Toplam 28 ismin aritmetik toplamı 54 (Binde 11.33 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

acarhan arkan rauf emrah ateş berta halim çınar ebru elçin berat erdem fatih kahya necmi selah ilham atahan aşina benay canev cavide cemay ildar lamih miraç nejan