SUNDAY İsim Raporu:

SUNDAY Adının Yaygınlığı

SUNDAY Türkiye'de en çok kullanılan 1660. isim (... 1658. hakikat, 1659. halenur, 1660. sunday, 1661. hamidiye, 1662. hare, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı SUNDAY ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

SUNDAY adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 30-05-2024 02:37 itibariyle yaklaşık 2,703 kişinin isminin SUNDAY olduğu ve SUNDAY isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

SUNDAY isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda SUNDAY yaşadığını tahmin ediyoruz.

SUNDAY Türkiye'nin en yaygın 1660. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1660. ad ise Yan ismi. SUNDAY adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1658. Lucinda 1659. Oren 1660. Yan 1661. Percy 1662. Salah isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

SUNDAY isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde SUNDAY İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde SUNDAY İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde SUNDAY İsminin Yazılışı:

.....--.-...--.--

Denizcilik Alfabesinde SUNDAY İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

SUNDAY İsminin Barkod Yazılışı:

SUNDAY ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(SUNDAY adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

SUNDAY KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ SUNDAY İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (unday) göre sunday ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (nday) göre sunday ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (day) göre sunday ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (ay) göre sunday ile Uyumlu İsimler :

tuncay gülay turgay oktay koray tülay nuray ilkay olcay nilay kubilay günay alpay eray çağatay güray şenay sunay sevilay giray yıldıray gökay özay atalay feray atay sonay tugay berkay burkay tunay miray tümay altay boray ışılay kutlay akay okay orbay baturay dilay esmeray türkay beray simay seray dinçay altınay arbay biray cenkay çetinay emay tanay füzay gökşenay hüray dolakay mutluay muşturay sabutay samuray selay setenay sılay alpgiray talay bediray benay bilgütay bilsay cemay doğanay dolunay erbay ergünay gencay gülsay gülsünay göray kamuray kutay nilkay onay serbay semray tünay uzay oray önay

BAŞ HARFLERİ SUNDAY İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (sunda) göre SUNDAY ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (sund) göre SUNDAY ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (sun) göre SUNDAY ile Uyumlu İsimler :

suna sunay sunar sungur

İlk 2 harfine (su) göre SUNDAY ile Uyumlu İsimler :

suat sultan suzan suphi sururi sualp suar sulhi suzi suzin suavi

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ SUNDAY İLE UYUMLU İSİMLER:

'su' ile başlayıp 'ay' ile Biten İsimler :

sunay

's' ile başlayıp 'y' ile Biten İsimler :

sevilay sonay simay seray sabutay samuray selay setenay sılay soley serbay semray

SUNDAY isminin Anlamı

SUNDAY Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size SUNDAY isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "SUNDAY + Anlam" veya "SUNDAY isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
SUNDAY ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

SUNDAY adını oluşturan S, U, N, D, A, Y harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 98:

S
U
N
D
A
Y
TOPLAM
22
25
17
5
1
28
98

SUNDAY ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1971. gürsel, 1972. müşfik, 1973. sunday, 1974. hamdullah, 1975. lütfü, ... Toplam 25 ismin aritmetik toplamı 98 (Binde 10.11 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

timur cantüre tuncay tanzer gülser gürsel müşfik hamdullah lütfü muvaffak erciyes toprak turali turhan übeyit ömrüm birnur düriye fatmagül günsu hümmet munise münire sergül