GÜRAY İsim Raporu:

GÜRAY Adının Yaygınlığı

GÜRAY Türkiye'de en çok kullanılan 541. isim (... 539. reşit, 540. meriç, 541. güray, 542. naim, 543. nazmiye, ...). Ülkemizde yaklaşık her 2,677 kişiden birinin adı GÜRAY ve ismin yaygınlık oranı binde 0.37.

GÜRAY adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 18-04-2024 13:58 itibariyle yaklaşık 33,290 kişinin isminin GÜRAY olduğu ve GÜRAY isimli kişi sayısının her yıl ortalama 440 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

GÜRAY isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda GÜRAY yaşadığını tahmin ediyoruz.

GÜRAY Türkiye'nin en yaygın 541. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 541. ad ise Lois ismi. GÜRAY adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 539. Elisabeth 540. Kristine 541. Lois 542. Reid 543. Geo isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

GÜRAY isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde GÜRAY İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde GÜRAY İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde GÜRAY İsminin Yazılışı:

--...-.-..--.--

Denizcilik Alfabesinde GÜRAY İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

GÜRAY İsminin Barkod Yazılışı:

GÜRAY ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(GÜRAY adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

GÜRAY KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ GÜRAY İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (üray) göre güray ile Uyumlu İsimler :

hüray

Son 3 harfine (ray) göre güray ile Uyumlu İsimler :

koray nuray eray giray yıldıray feray miray boray baturay esmeray beray seray biray muşturay samuray alpgiray bediray göray kamuray semray oray

Son 2 harfine (ay) göre güray ile Uyumlu İsimler :

tuncay gülay turgay oktay tülay ilkay olcay nilay kubilay günay alpay çağatay şenay sunay sevilay gökay özay atalay atay sonay tugay berkay burkay tunay tümay altay ışılay kutlay akay okay orbay dilay türkay simay dinçay altınay arbay cenkay çetinay emay tanay füzay gökşenay sunday dolakay mutluay sabutay selay setenay sılay talay benay bilgütay bilsay cemay doğanay dolunay erbay ergünay gencay gülsay gülsünay kutay nilkay onay serbay tünay uzay önay

BAŞ HARFLERİ GÜRAY İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (güra) göre GÜRAY ile Uyumlu İsimler :

güralp gürani

İlk 3 harfine (gür) göre GÜRAY ile Uyumlu İsimler :

gürkan gürsel gürhan gürol gürcan gürbüz gürel gürsan gürler gürsal gürsoy gürsu gürtuğ

İlk 2 harfine () göre GÜRAY ile Uyumlu İsimler :

gül gülay gülşah gülçin güler gülcan gülten gülşen günay güven güneş gültekin gülden gülsüm gülseren güçlü günseli gülhan güzin gülen güney güliz gülgün gülnur güner güngör güzide gülbin gülsen gündüz gülsün gülistan gülnihal güniz gülin gülizar gün günhan günsel güldal güleser gülfiliz gülnare gülser gülsev gülseven günnur güvenç gülce gülseda gümrah gülde gülderen gülendam gülfe gülfizar gülhanım gülsevin gültürk gülüçağ gülüm gülzade günhal güvenir gülhal günal güllü gündoğdu güher güjan gülbahar gülberk gülbeyaz gülçiçek güldane gülender gülerdem gülfer gülfiye gülhayat gülhis gülhüda gülperi gülru gülsay

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ GÜRAY İLE UYUMLU İSİMLER:

'gü' ile başlayıp 'ay' ile Biten İsimler :

gülay günay gülsay gülsünay

'g' ile başlayıp 'y' ile Biten İsimler :

giray güney gökay gürsoy gökşenay gencay göray

GÜRAY isminin Anlamı

GÜRAY Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size GÜRAY isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "GÜRAY + Anlam" veya "GÜRAY isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
GÜRAY ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

GÜRAY adını oluşturan G, Ü, R, A, Y harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 84:

G
Ü
R
A
Y
TOPLAM
8
26
21
1
28
84

GÜRAY ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1562. serhat, 1563. seyhan, 1564. güray, 1565. nurcan, 1566. panur, ... Toplam 35 ismin aritmetik toplamı 84 (Binde 14.16 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

abuzer remzi göksel birgül cankut cemşit cihangir fikret güven görkem lütfi sezer hayyam himmet serhat seyhan nurcan panur sevin soner sulhi ümmü bavver elnur gülbahar günol gökberk hakdiler hasret yasir kutcan semavi seliz zeycan