REMZİ İsim Raporu:

REMZİ Adının Yaygınlığı

REMZİ Türkiye'de en çok kullanılan 342. isim (... 340. ilyas, 341. hamit, 342. remzi, 343. altan, 344. arda, ...). Ülkemizde yaklaşık her 1,472 kişiden birinin adı REMZİ ve ismin yaygınlık oranı binde 0.68.

REMZİ adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 18-04-2024 11:44 itibariyle yaklaşık 61,181 kişinin isminin REMZİ olduğu ve REMZİ isimli kişi sayısının her yıl ortalama 808 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

REMZİ isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda REMZİ yaşadığını tahmin ediyoruz.

REMZİ Türkiye'nin en yaygın 342. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 342. ad ise Julian ismi. REMZİ adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 340. Van 341. Randy 342. Julian 343. Brenda 344. Roland isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

REMZİ isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde REMZİ İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde REMZİ İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde REMZİ İsminin Yazılışı:

.-..----....

Denizcilik Alfabesinde REMZİ İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

REMZİ İsminin Barkod Yazılışı:

REMZİ ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(REMZİ adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

REMZİ KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

remziye

SON HARFLERİ REMZİ İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (emzi) göre remzi ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (mzi) göre remzi ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (zi) göre remzi ile Uyumlu İsimler :

fevzi niyazi gazi feyzi sezi suzi battalgazi mevzi

BAŞ HARFLERİ REMZİ İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (remz) göre REMZİ ile Uyumlu İsimler :

remziye

İlk 3 harfine (rem) göre REMZİ ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (re) göre REMZİ ile Uyumlu İsimler :

recep reyhan refik reşit reşat resul rezzan reha recai rengin resmiye refika refiye reyyan refi rejin refhan refia revan rebia rebiş refet rehan reis reşide

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ REMZİ İLE UYUMLU İSİMLER:

're' ile başlayıp 'zi' ile Biten İsimler :

'r' ile başlayıp 'i' ile Biten İsimler :

rahmi ruhi recai raci refi rami rudi

REMZİ isminin Anlamı

REMZİ Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size REMZİ isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "REMZİ + Anlam" veya "REMZİ isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
REMZİ ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

REMZİ adını oluşturan R, E, M, Z, İ harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 84:

R
E
M
Z
İ
TOPLAM
21
6
16
29
12
84

REMZİ ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1547. özgecan, 1548. abuzer, 1549. remzi, 1550. göksel, 1551. birgül, ... Toplam 35 ismin aritmetik toplamı 84 (Binde 14.16 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

abuzer göksel birgül cankut cemşit cihangir fikret güven görkem lütfi sezer hayyam himmet serhat seyhan güray nurcan panur sevin soner sulhi ümmü bavver elnur gülbahar günol gökberk hakdiler hasret yasir kutcan semavi seliz zeycan