REŞİT İsim Raporu:

REŞİT Adının Yaygınlığı

REŞİT Türkiye'de en çok kullanılan 539. isim (... 537. korhan, 538. vehbi, 539. reşit, 540. meriç, 541. güray, ...). Ülkemizde yaklaşık her 2,677 kişiden birinin adı REŞİT ve ismin yaygınlık oranı binde 0.37.

REŞİT adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 14-07-2024 10:17 itibariyle yaklaşık 33,394 kişinin isminin REŞİT olduğu ve REŞİT isimli kişi sayısının her yıl ortalama 440 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

REŞİT isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda REŞİT yaşadığını tahmin ediyoruz.

REŞİT Türkiye'nin en yaygın 539. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 539. ad ise Elisabeth ismi. REŞİT adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 537. Jude 538. Rajesh 539. Elisabeth 540. Kristine 541. Lois isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

REŞİT isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde REŞİT İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde REŞİT İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde REŞİT İsminin Yazılışı:

.-.......-

Denizcilik Alfabesinde REŞİT İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

REŞİT İsminin Barkod Yazılışı:

REŞİT ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(REŞİT adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

REŞİT KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ REŞİT İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (eşit) göre reşit ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (şit) göre reşit ile Uyumlu İsimler :

raşit hurşit cemşit

Son 2 harfine (it) göre reşit ile Uyumlu İsimler :

ümit halit sait hamit cahit ferit müfit seyit mücahit sacit yiğit cavit macit sabit mecit nahit vahit nüvit übeyit birgit ecevit

BAŞ HARFLERİ REŞİT İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (reşi) göre REŞİT ile Uyumlu İsimler :

reşide

İlk 3 harfine (reş) göre REŞİT ile Uyumlu İsimler :

reşat

İlk 2 harfine (re) göre REŞİT ile Uyumlu İsimler :

recep reyhan remzi refik resul rezzan reha recai remziye rengin resmiye refika refiye reyyan refi rejin refhan refia revan rebia rebiş refet rehan reis

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ REŞİT İLE UYUMLU İSİMLER:

're' ile başlayıp 'it' ile Biten İsimler :

'r' ile başlayıp 't' ile Biten İsimler :

rıfat reşat raşit rafet ruhat ruhsat ruhşat rohat refet

REŞİT isminin Anlamı

REŞİT Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size REŞİT isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "REŞİT + Anlam" veya "REŞİT isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
REŞİT ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

REŞİT adını oluşturan R, E, Ş, İ, T harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 86:

R
E
Ş
İ
T
TOPLAM
21
6
23
12
24
86

REŞİT ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1633. hüray, 1634. selçuk, 1635. reşit, 1636. hüdeyde, 1637. nazire, ... Toplam 37 ismin aritmetik toplamı 86 (Binde 14.97 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

nurdan alperen begümhan bingür sırrı ferhun sonay güzide tahsin hidayet hülagü hüray selçuk hüdeyde nazire nergis perran peykan ramazan saniye sezin sunar taylan tugay ilksen zülal özlen şehnaz berivan buğrahan erizan gizlem gurbet göksen tuğhan şehper