BUĞRAHAN İsim Raporu:

BUĞRAHAN Adının Yaygınlığı

BUĞRAHAN Türkiye'de en çok kullanılan 1401. isim (... 1399. bircan, 1400. boran, 1401. buğrahan, 1402. bulut, 1403. canev, ...). Ülkemizde yaklaşık her 14,724 kişiden birinin adı BUĞRAHAN ve ismin yaygınlık oranı binde 0.07.

BUĞRAHAN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 14-07-2024 10:43 itibariyle yaklaşık 6,317 kişinin isminin BUĞRAHAN olduğu ve BUĞRAHAN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 83 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

BUĞRAHAN isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda BUĞRAHAN yaşadığını tahmin ediyoruz.

BUĞRAHAN Türkiye'nin en yaygın 1401. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1401. ad ise Tarek ismi. BUĞRAHAN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1399. Genevieve 1400. Marek 1401. Tarek 1402. Penelope 1403. Yasmin isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

BUĞRAHAN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde BUĞRAHAN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde BUĞRAHAN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde BUĞRAHAN İsminin Yazılışı:

-.....---..-..-.....--.

Denizcilik Alfabesinde BUĞRAHAN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

BUĞRAHAN İsminin Barkod Yazılışı:

BUĞRAHAN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(BUĞRAHAN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

BUĞRAHAN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ BUĞRAHAN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 7 harfine (uğrahan) göre buğrahan ile Uyumlu İsimler :

Son 6 harfine (ğrahan) göre buğrahan ile Uyumlu İsimler :

Son 5 harfine (rahan) göre buğrahan ile Uyumlu İsimler :

emrahan borahan

Son 4 harfine (ahan) göre buğrahan ile Uyumlu İsimler :

tolgahan tunahan atahan esmahan

Son 3 harfine (han) göre buğrahan ile Uyumlu İsimler :

gökhan orhan ayhan erhan ilhan neslihan cihan nihan reyhan oğuzhan aslıhan burhan seyhan gürhan bilgehan serhan ferhan beyhan nurhan perihan korhan gülhan batuhan turhan denizhan nagihan ruhan nagehan özhan han metehan berhan günhan sühan saruhan istemihan demirhan seyithan acarhan berkhan kutluhan çağhan emrehan kayhan okhan ümmühan aslihan emirhan murathan ismailhan bahadırhan bayhan begümhan bilhan şerifhan dilhan feyhan kayıhan kubilhan mutluhan noyhan nurcihan rüçhan refhan incihan yusufhan alihan cengizhan ceyhan doğhan duyguhan ercihan eyüphan nefishan kerimhan kuthan nevhan nilhan odhan rehan saltukhan selihan tuğhan yetişhan yunushan

Son 2 harfine (an) göre buğrahan ile Uyumlu İsimler :

hakan hasan osman serkan can erkan ramazan volkan adnan

BAŞ HARFLERİ BUĞRAHAN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 7 harfine (buğraha) göre BUĞRAHAN ile Uyumlu İsimler :

İlk 6 harfine (buğrah) göre BUĞRAHAN ile Uyumlu İsimler :

İlk 5 harfine (buğra) göre BUĞRAHAN ile Uyumlu İsimler :

buğra buğrakan

İlk 4 harfine (buğr) göre BUĞRAHAN ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (buğ) göre BUĞRAHAN ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (bu) göre BUĞRAHAN ile Uyumlu İsimler :

burak burcu buket burçin burhan burçak buse burkay burçe burhanettin bulut burç buhara bulutcan buyçe buhari

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ BUĞRAHAN İLE UYUMLU İSİMLER:

'buğ' ile başlayıp 'han' ile Biten İsimler :

'bu' ile başlayıp 'an' ile Biten İsimler :

burhan bulutcan buğrakan

'b' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

burçin berrin bahattin bilgehan birsen belgin beyhan baran bilgin berkan batuhan bünyamin benan bedrettin berhan bilgen bertan birkan balkan berkhan burhanettin barkın baycan bircan boran bigen bahadırhan barçın barın bayhan başaran begümhan behnan berçin berin berkten bilhan birtan bünyan bağcan belçin benian benson berkin berivan birgin botan borahan

BUĞRAHAN isminin Anlamı

BUĞRAHAN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size BUĞRAHAN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "BUĞRAHAN + Anlam" veya "BUĞRAHAN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
BUĞRAHAN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

BUĞRAHAN adını oluşturan B, U, Ğ, R, A, H, A, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 86:

B
U
Ğ
R
A
H
A
N
TOPLAM
2
25
9
21
1
10
1
17
86

BUĞRAHAN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1650. şehnaz, 1651. berivan, 1652. buğrahan, 1653. erizan, 1654. gizlem, ... Toplam 37 ismin aritmetik toplamı 86 (Binde 14.97 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

nurdan alperen begümhan bingür sırrı ferhun sonay güzide tahsin hidayet hülagü hüray selçuk reşit hüdeyde nazire nergis perran peykan ramazan saniye sezin sunar taylan tugay ilksen zülal özlen şehnaz berivan erizan gizlem gurbet göksen tuğhan şehper