BİNGÜR İsim Raporu:

BİNGÜR Adının Yaygınlığı

BİNGÜR Türkiye'de en çok kullanılan 1555. isim (... 1553. bilgiye, 1554. bilhan, 1555. bingür, 1556. biray, 1557. serin, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı BİNGÜR ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

BİNGÜR adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 12-07-2024 15:00 itibariyle yaklaşık 2,707 kişinin isminin BİNGÜR olduğu ve BİNGÜR isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

BİNGÜR isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda BİNGÜR yaşadığını tahmin ediyoruz.

BİNGÜR Türkiye'nin en yaygın 1555. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1555. ad ise Ephraim ismi. BİNGÜR adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1553. Felice 1554. Gus 1555. Ephraim 1556. Nan 1557. Merritt isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

BİNGÜR isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde BİNGÜR İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde BİNGÜR İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde BİNGÜR İsminin Yazılışı:

-.....-.--...-.-.

Denizcilik Alfabesinde BİNGÜR İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

BİNGÜR İsminin Barkod Yazılışı:

BİNGÜR ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(BİNGÜR adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

BİNGÜR KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ BİNGÜR İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (ingür) göre bingür ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (ngür) göre bingür ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (gür) göre bingür ile Uyumlu İsimler :

özgür gülözgür

Son 2 harfine (ür) göre bingür ile Uyumlu İsimler :

ömür babür hür mefkür emür

BAŞ HARFLERİ BİNGÜR İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (bingü) göre BİNGÜR ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (bing) göre BİNGÜR ile Uyumlu İsimler :

bingöl

İlk 3 harfine (bin) göre BİNGÜR ile Uyumlu İsimler :

binnur binnaz

İlk 2 harfine (bi) göre BİNGÜR ile Uyumlu İsimler :

bilge birol bilal bilgehan birsen birgül bilgin bihter bilgen birdal birkan billur bircan bigen bilali bilbaşar bilgetürk bilgiye bilhan biray birim birtan bilek bilgütay bilsay birdane birgin birgit birnur birsel birsu

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ BİNGÜR İLE UYUMLU İSİMLER:

'bi' ile başlayıp 'ür' ile Biten İsimler :

'b' ile başlayıp 'r' ile Biten İsimler :

bahar bekir bahadır binnur bihter beşir bedir babür başar batur bayer billur bayzar bernar bilbaşar bayındır bahtiyar bavver belamir bener berker birnur

BİNGÜR isminin Anlamı

BİNGÜR Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size BİNGÜR isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "BİNGÜR + Anlam" veya "BİNGÜR isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
BİNGÜR ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

BİNGÜR adını oluşturan B, İ, N, G, Ü, R harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 86:

B
İ
N
G
Ü
R
TOPLAM
2
12
17
8
26
21
86

BİNGÜR ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1623. alperen, 1624. begümhan, 1625. bingür, 1626. sırrı, 1627. ferhun, ... Toplam 37 ismin aritmetik toplamı 86 (Binde 14.97 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

nurdan alperen begümhan sırrı ferhun sonay güzide tahsin hidayet hülagü hüray selçuk reşit hüdeyde nazire nergis perran peykan ramazan saniye sezin sunar taylan tugay ilksen zülal özlen şehnaz berivan buğrahan erizan gizlem gurbet göksen tuğhan şehper