BAHAR İsim Raporu:

BAHAR Adının Yaygınlığı

BAHAR Türkiye'de en çok kullanılan 120. isim (... 118. ercan, 119. figen, 120. bahar, 121. bekir, 122. berna, ...). Ülkemizde yaklaşık her 627 kişiden birinin adı BAHAR ve ismin yaygınlık oranı binde 1.6.

BAHAR adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 23-04-2024 08:30 itibariyle yaklaşık 143,981 kişinin isminin BAHAR olduğu ve BAHAR isimli kişi sayısının her yıl ortalama 1902 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

BAHAR adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 5.70 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 1,971 BAHAR yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada BAHAR sayısı her yıl 15 kişi artıyor.

BAHAR Türkiye'nin en yaygın 120. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 120. ad ise Amy ismi. BAHAR adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 118. Jason 119. Earl 120. Amy 121. Gordon 122. Christine isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

BAHAR isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde BAHAR İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde BAHAR İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde BAHAR İsminin Yazılışı:

-....-.....-.-.

Denizcilik Alfabesinde BAHAR İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

BAHAR İsminin Barkod Yazılışı:

BAHAR ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(BAHAR adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

BAHAR KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

gülbahar

SON HARFLERİ BAHAR İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (ahar) göre bahar ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (har) göre bahar ile Uyumlu İsimler :

mazhar

Son 2 harfine (ar) göre bahar ile Uyumlu İsimler :

pınar serdar yaşar çağlar haydar nigar dündar tayyar uygar zülfikar acar başar çınar gülizar cabbar toygar yadigar afşar ayavar bayzar bernar bilbaşar gülfizar kibar nazar suar sunar şehriyar muhtar alpar rüzgar bahtiyar didar ensar gaffar diyar sancar ildar lalezar medar okyar sedar ruhsar senar sidar

BAŞ HARFLERİ BAHAR İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (baha) göre BAHAR ile Uyumlu İsimler :

bahadır bahattin baha bahadırhan

İlk 3 harfine (bah) göre BAHAR ile Uyumlu İsimler :

bahri bahriye bahrem bahtiyar

İlk 2 harfine (ba) göre BAHAR ile Uyumlu İsimler :

barış banu başak bayram baki baran basri barbaros batuhan baybars babür başar barlas balkan batur baturay bayazıt bayer barkın baycan barçın barın bayhan bayzar başaran bayındır bağcan bade bakiye bala battal battalgazi bavver başbuğ batu

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ BAHAR İLE UYUMLU İSİMLER:

'ba' ile başlayıp 'ar' ile Biten İsimler :

başar bayzar bahtiyar

'b' ile başlayıp 'r' ile Biten İsimler :

bekir bahadır binnur bihter beşir bedir babür batur bayer billur bernar bilbaşar bingür bayındır bavver belamir bener berker birnur

BAHAR isminin Anlamı

BAHAR Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size BAHAR isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "BAHAR + Anlam" veya "BAHAR isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
BAHAR ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

BAHAR adını oluşturan B, A, H, A, R harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 35:

B
A
H
A
R
TOPLAM
2
1
10
1
21
35

BAHAR ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 57. şah, 58. belde, 59. bahar, 60. jale, 61. nida, ... Toplam 4 ismin aritmetik toplamı 35 (Binde 1.62 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

jale nida isa