AYAVAR İsim Raporu:

AYAVAR Adının Yaygınlığı

AYAVAR Türkiye'de en çok kullanılan 1513. isim (... 1511. ataç, 1512. ayan, 1513. ayavar, 1514. aybanu, 1515. aybars, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı AYAVAR ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

AYAVAR adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 25-05-2024 07:52 itibariyle yaklaşık 2,702 kişinin isminin AYAVAR olduğu ve AYAVAR isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

AYAVAR isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda AYAVAR yaşadığını tahmin ediyoruz.

AYAVAR Türkiye'nin en yaygın 1513. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1513. ad ise Marwan ismi. AYAVAR adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1511. Ranjit 1512. Farah 1513. Marwan 1514. Irma 1515. Mari isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

AYAVAR isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde AYAVAR İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde AYAVAR İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde AYAVAR İsminin Yazılışı:

.--.--.-...-.-.-.

Denizcilik Alfabesinde AYAVAR İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

AYAVAR İsminin Barkod Yazılışı:

AYAVAR ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(AYAVAR adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

AYAVAR KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ AYAVAR İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (yavar) göre ayavar ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (avar) göre ayavar ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (var) göre ayavar ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (ar) göre ayavar ile Uyumlu İsimler :

pınar serdar yaşar bahar çağlar haydar nigar dündar tayyar uygar mazhar zülfikar acar başar çınar gülizar cabbar toygar yadigar afşar bayzar bernar bilbaşar gülfizar kibar nazar suar sunar şehriyar muhtar alpar rüzgar bahtiyar didar ensar gaffar diyar gülbahar sancar ildar lalezar medar okyar sedar ruhsar senar sidar

BAŞ HARFLERİ AYAVAR İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (ayava) göre AYAVAR ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (ayav) göre AYAVAR ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (aya) göre AYAVAR ile Uyumlu İsimler :

ayan

İlk 2 harfine (ay) göre AYAVAR ile Uyumlu İsimler :

ayşe ayhan ayşegül aydın aylin aynur aysun aysel ayça aykut ayten ayfer ayla ayşen aydan aytekin aytaç aytül ayşenur aygül aysu aydoğan ayşin aykın aycan aygün aybüke ayşem ayçin aydemir aybala aybike aysenur aybanu aybars ayfettin aygen aylan aysan aysen aysın aytemiz aydin aybige aynaz aysuda aytunç ayşıl aydoğ

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ AYAVAR İLE UYUMLU İSİMLER:

'ay' ile başlayıp 'ar' ile Biten İsimler :

'a' ile başlayıp 'r' ile Biten İsimler :

alper aynur ayfer abdülkadir ayşenur ahter acar abuzer atanur aydemir aysenur afşar alanur artuner aşer altemur abdülgafur alpar amber

AYAVAR isminin Anlamı

AYAVAR Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size AYAVAR isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "AYAVAR + Anlam" veya "AYAVAR isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
AYAVAR ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

AYAVAR adını oluşturan A, Y, A, V, A, R harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 79:

A
Y
A
V
A
R
TOPLAM
1
28
1
27
1
21
79

AYAVAR ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1377. ulvi, 1378. nazır, 1379. ayavar, 1380. aydoğan, 1381. aysın, ... Toplam 31 ismin aritmetik toplamı 79 (Binde 12.54 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

ulvi nazır aydoğan aysın bahadırhan berrin cevval erhun güçlü günhan göksal gözen makbule mevhibe nedret nevin nural ramiz rüçhan zeren özgen şenol adviye birgit doğanay simay evşen memduha tuğcan şemsi