ALPAR İsim Raporu:

ALPAR Adının Yaygınlığı

ALPAR Türkiye'de en çok kullanılan 1946. isim (... 1944. alize, 1945. gürani, 1946. alpar, 1947. alpgiray, 1948. amber, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı ALPAR ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

ALPAR adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 18-04-2024 10:06 itibariyle yaklaşık 2,699 kişinin isminin ALPAR olduğu ve ALPAR isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ALPAR isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda ALPAR yaşadığını tahmin ediyoruz.

ALPAR Türkiye'nin en yaygın 1946. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1946. ad ise Giles ismi. ALPAR adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1944. Farouk 1945. Godfrey 1946. Giles 1947. Dwain 1948. Delano isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ALPAR isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ALPAR İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ALPAR İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ALPAR İsminin Yazılışı:

.-.-...--..-.-.

Denizcilik Alfabesinde ALPAR İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ALPAR İsminin Barkod Yazılışı:

ALPAR ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ALPAR adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ALPAR KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

alparslan

SON HARFLERİ ALPAR İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (lpar) göre alpar ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (par) göre alpar ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (ar) göre alpar ile Uyumlu İsimler :

pınar serdar yaşar bahar çağlar haydar nigar dündar tayyar uygar mazhar zülfikar acar başar çınar gülizar cabbar toygar yadigar afşar ayavar bayzar bernar bilbaşar gülfizar kibar nazar suar sunar şehriyar muhtar rüzgar bahtiyar didar ensar gaffar diyar gülbahar sancar ildar lalezar medar okyar sedar ruhsar senar sidar

BAŞ HARFLERİ ALPAR İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (alpa) göre ALPAR ile Uyumlu İsimler :

alpay alparslan alpaslan alpagan

İlk 3 harfine (alp) göre ALPAR ile Uyumlu İsimler :

alper alp alperen alptekin alperkaan alpin alpgiray

İlk 2 harfine (al) göre ALPAR ile Uyumlu İsimler :

ali alev altan altuğ alaattin alican aliye alkan altay alaaddin alim alişan alkım alaeddin alanur algın alkın almora almıla altınay altemur alaettin alihan alime alize

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ALPAR İLE UYUMLU İSİMLER:

'al' ile başlayıp 'ar' ile Biten İsimler :

'a' ile başlayıp 'r' ile Biten İsimler :

alper aynur ayfer abdülkadir ayşenur ahter acar abuzer atanur aydemir aysenur afşar alanur artuner ayavar aşer altemur abdülgafur amber

ALPAR isminin Anlamı

ALPAR Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ALPAR isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ALPAR + Anlam" veya "ALPAR isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ALPAR ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ALPAR adını oluşturan A, L, P, A, R harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 58:

A
L
P
A
R
TOPLAM
1
15
20
1
21
58

ALPAR ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 561. tuğ, 562. satı, 563. alpar, 564. çiler, 565. beray, ... Toplam 39 ismin aritmetik toplamı 58 (Binde 15.78 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

irfan kamil necip alkın altan atakan aytaç ayşe seza azmi barış basri bayer begüm berin besim buğra burçe imdat eşber cemile eksal sabri göçer sedat ilgen hıdır kamer tuğ satı çiler beray erbay gülce malik sebila zaim önem