AZMİ İsim Raporu:

AZMİ Adının Yaygınlığı

AZMİ Türkiye'de en çok kullanılan 900. isim (... 898. feza, 899. aykın, 900. azmi, 901. baybars, 902. bektaş, ...). Ülkemizde yaklaşık her 7,362 kişiden birinin adı AZMİ ve ismin yaygınlık oranı binde 0.14.

AZMİ adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 02-03-2024 04:05 itibariyle yaklaşık 12,574 kişinin isminin AZMİ olduğu ve AZMİ isimli kişi sayısının her yıl ortalama 166 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

AZMİ adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 18.51 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 6,398 AZMİ yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada AZMİ sayısı her yıl 49 kişi artıyor.

AZMİ Türkiye'nin en yaygın 900. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 900. ad ise Sterling ismi. AZMİ adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 898. Aubrey 899. Anh 900. Sterling 901. Jerrold 902. Venkata isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

AZMİ isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde AZMİ İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde AZMİ İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde AZMİ İsminin Yazılışı:

.---..--..

Denizcilik Alfabesinde AZMİ İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

AZMİ İsminin Barkod Yazılışı:

AZMİ ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(AZMİ adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

AZMİ KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

nazmiye nazmi

SON HARFLERİ AZMİ İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (zmi) göre azmi ile Uyumlu İsimler :

cezmi

Son 2 harfine (mi) göre azmi ile Uyumlu İsimler :

sami hilmi fehmi selami necmi rahmi ilhami hami nesimi peyami nami nizami şemi rami vermi kerami mahrumi

BAŞ HARFLERİ AZMİ İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (azm) göre AZMİ ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (az) göre AZMİ ile Uyumlu İsimler :

aziz azize azad azade azem azime azat azra

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ AZMİ İLE UYUMLU İSİMLER:

'a' ile başlayıp 'i' ile Biten İsimler :

ali avni abdi abdülgani abdulbaki

AZMİ isminin Anlamı

AZMİ Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size AZMİ isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "AZMİ + Anlam" veya "AZMİ isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
AZMİ ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

AZMİ adını oluşturan A, Z, M, İ harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 58:

A
Z
M
İ
TOPLAM
1
29
16
12
58

AZMİ ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 540. ayşe, 541. seza, 542. azmi, 543. barış, 544. basri, ... Toplam 39 ismin aritmetik toplamı 58 (Binde 15.78 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

irfan kamil necip alkın altan atakan aytaç ayşe seza barış basri bayer begüm berin besim buğra burçe imdat eşber cemile eksal sabri göçer sedat ilgen hıdır kamer tuğ satı alpar çiler beray erbay gülce malik sebila zaim önem