AZİZE İsim Raporu:

AZİZE Adının Yaygınlığı

AZİZE Türkiye'de en çok kullanılan 595. isim (... 593. ata, 594. şeyma, 595. azize, 596. bahri, 597. sıtkı, ...). Ülkemizde yaklaşık her 3,272 kişiden birinin adı AZİZE ve ismin yaygınlık oranı binde 0.31.

AZİZE adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 18-04-2024 11:06 itibariyle yaklaşık 27,891 kişinin isminin AZİZE olduğu ve AZİZE isimli kişi sayısının her yıl ortalama 368 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

AZİZE isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda AZİZE yaşadığını tahmin ediyoruz.

AZİZE Türkiye'nin en yaygın 595. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 595. ad ise Duncan ismi. AZİZE adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 593. Darryl 594. Otto 595. Duncan 596. Eliot 597. Carrie isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

AZİZE isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde AZİZE İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde AZİZE İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde AZİZE İsminin Yazılışı:

.---....--...

Denizcilik Alfabesinde AZİZE İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

AZİZE İsminin Barkod Yazılışı:

AZİZE ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(AZİZE adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

AZİZE KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ AZİZE İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (zize) göre azize ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (ize) göre azize ile Uyumlu İsimler :

hafize pakize ramize alize

Son 2 harfine (ze) göre azize ile Uyumlu İsimler :

gamze firuze feruze mintaze göze

BAŞ HARFLERİ AZİZE İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (aziz) göre AZİZE ile Uyumlu İsimler :

aziz

İlk 3 harfine (azi) göre AZİZE ile Uyumlu İsimler :

azime

İlk 2 harfine (az) göre AZİZE ile Uyumlu İsimler :

azmi azad azade azem azat azra

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ AZİZE İLE UYUMLU İSİMLER:

'az' ile başlayıp 'ze' ile Biten İsimler :

'a' ile başlayıp 'e' ile Biten İsimler :

ayşe asude asiye aliye arife afife aybüke adile aybike akife arefe azade azime ahude adeviye adviye alime alize assiye aybige

AZİZE isminin Anlamı

AZİZE Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size AZİZE isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "AZİZE + Anlam" veya "AZİZE isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
AZİZE ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

AZİZE adını oluşturan A, Z, İ, Z, E harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 77:

A
Z
İ
Z
E
TOPLAM
1
29
12
29
6
77

AZİZE ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1282. arslan, 1283. aslıhan, 1284. azize, 1285. baybars, 1286. bilbaşar, ... Toplam 46 ismin aritmetik toplamı 77 (Binde 18.61 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

serhan arslan aslıhan baybars bilbaşar birtan çağnur enver cihanşah elvin vildan emrehan erdoğan ergun evren gülden gülhan günhal gökalp jülide özay özbil mehtap melise mübeccel nevil selman sılay tiraje abdulbaki attila atılgan aybüke devran efsun göray hatun kiraz nadircan selime semir serim sezgi zerel öniz