ÖZBİL İsim Raporu:

ÖZBİL Adının Yaygınlığı

ÖZBİL Türkiye'de en çok kullanılan 1720. isim (... 1718. sururi, 1719. tuğ, 1720. özbil, 1721. mehriye, 1722. ahude, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı ÖZBİL ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

ÖZBİL adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 22-06-2024 07:11 itibariyle yaklaşık 2,705 kişinin isminin ÖZBİL olduğu ve ÖZBİL isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ÖZBİL isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda ÖZBİL yaşadığını tahmin ediyoruz.

ÖZBİL Türkiye'nin en yaygın 1720. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1720. ad ise Shyam ismi. ÖZBİL adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1718. Paulette 1719. Rufus 1720. Shyam 1721. Naeem 1722. Alec isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ÖZBİL isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ÖZBİL İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ÖZBİL İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ÖZBİL İsminin Yazılışı:

-----..-......-..

Denizcilik Alfabesinde ÖZBİL İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ÖZBİL İsminin Barkod Yazılışı:

ÖZBİL ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ÖZBİL adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ÖZBİL KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ ÖZBİL İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (zbil) göre özbil ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (bil) göre özbil ile Uyumlu İsimler :

nebil erbil habil erdebil

Son 2 harfine (il) göre özbil ile Uyumlu İsimler :

ismail halil kamil serpil cemil seçil sevil adil nail idil nil beril şamil mikail celil cebrail asil erdil israfil nevil nezail akil efil göknil

BAŞ HARFLERİ ÖZBİL İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (özbi) göre ÖZBİL ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (özb) göre ÖZBİL ile Uyumlu İsimler :

özben

İlk 2 harfine (öz) göre ÖZBİL ile Uyumlu İsimler :

özlem özgür özge özcan özkan özden öznur özgül özer özgen özay özgün özdemir özhan özlen öztürk özgü özen öztekin özüm özger özal özde özdem özder özenç özgecan

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ÖZBİL İLE UYUMLU İSİMLER:

'öz' ile başlayıp 'il' ile Biten İsimler :

'ö' ile başlayıp 'l' ile Biten İsimler :

özgül önal öncel ödül övül özal

ÖZBİL isminin Anlamı

ÖZBİL Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ÖZBİL isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ÖZBİL + Anlam" veya "ÖZBİL isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ÖZBİL ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ÖZBİL adını oluşturan Ö, Z, B, İ, L harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 77:

Ö
Z
B
İ
L
TOPLAM
19
29
2
12
15
77

ÖZBİL ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1301. jülide, 1302. özay, 1303. özbil, 1304. mehtap, 1305. melise, ... Toplam 46 ismin aritmetik toplamı 77 (Binde 18.61 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

serhan arslan aslıhan azize baybars bilbaşar birtan çağnur enver cihanşah elvin vildan emrehan erdoğan ergun evren gülden gülhan günhal gökalp jülide özay mehtap melise mübeccel nevil selman sılay tiraje abdulbaki attila atılgan aybüke devran efsun göray hatun kiraz nadircan selime semir serim sezgi zerel öniz