NİL İsim Raporu:

NİL Adının Yaygınlığı

NİL Türkiye'de en çok kullanılan 580. isim (... 578. müjgan, 579. münevver, 580. nil, 581. nursel, 582. sabiha, ...). Ülkemizde yaklaşık her 2,945 kişiden birinin adı NİL ve ismin yaygınlık oranı binde 0.34.

NİL adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 23-02-2024 21:09 itibariyle yaklaşık 30,530 kişinin isminin NİL olduğu ve NİL isimli kişi sayısının her yıl ortalama 404 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

NİL adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 4.27 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 1,476 NİL yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada NİL sayısı her yıl 11 kişi artıyor.

NİL Türkiye'nin en yaygın 580. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 580. ad ise Hans ismi. NİL adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 578. Luther 579. Marian 580. Hans 581. Josephine 582. Luke isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

NİL isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde NİL İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde NİL İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde NİL İsminin Yazılışı:

-....-..

Denizcilik Alfabesinde NİL İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

NİL İsminin Barkod Yazılışı:

NİL ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(NİL adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

NİL KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

nilgün nilüfer nilay nilda nilgül nilsu nilberk nildan göknil nilhan nilkay nilseli

SON HARFLERİ NİL İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 2 harfine (il) göre nil ile Uyumlu İsimler :

ismail halil kamil serpil cemil seçil sevil adil nail idil beril şamil mikail celil cebrail nebil erbil asil erdil israfil habil özbil nevil nezail akil efil erdebil

BAŞ HARFLERİ NİL İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 2 harfine (ni) göre NİL ile Uyumlu İsimler :

nihat nilgün nihal nihan nilüfer nilay niyazi nimet nigar nida nizamettin nilda nilgül nizami nişan nilsu nilberk nildan niko nilhan nilkay nilseli nidal

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ NİL İLE UYUMLU İSİMLER:

'n' ile başlayıp 'l' ile Biten İsimler :

nihal nurgül nail nursel nebil nilgül nesligül nevil nezail nural nurkal neval neytel nidal

NİL isminin Anlamı

NİL Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size NİL isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "NİL + Anlam" veya "NİL isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
NİL ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

NİL adını oluşturan N, İ, L harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 44:

N
İ
L
TOPLAM
17
12
15
44

NİL ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 172. kani, 173. kaya, 174. nil, 175. idil, 176. şaban, ... Toplam 21 ismin aritmetik toplamı 44 (Binde 8.5 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

naki hamdi anıl inci candan cenan didem elen kani kaya idil şaban akay beliğ alim didar erdi ikbal eflal ogan