ALİM İsim Raporu:

ALİM Adının Yaygınlığı

ALİM Türkiye'de en çok kullanılan 1142. isim (... 1140. akay, 1141. alaaddin, 1142. alim, 1143. asil, 1144. atahan, ...). Ülkemizde yaklaşık her 9,816 kişiden birinin adı ALİM ve ismin yaygınlık oranı binde 0.1.

ALİM adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 20-06-2024 09:52 itibariyle yaklaşık 9,017 kişinin isminin ALİM olduğu ve ALİM isimli kişi sayısının her yıl ortalama 119 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ALİM adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 4.27 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 1,480 ALİM yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada ALİM sayısı her yıl 11 kişi artıyor.

ALİM Türkiye'nin en yaygın 1142. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1142. ad ise Katrina ismi. ALİM adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1140. Lal 1141. Debbie 1142. Katrina 1143. Rohit 1144. Mauricio isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ALİM isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ALİM İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ALİM İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ALİM İsminin Yazılışı:

.-.-....--

Denizcilik Alfabesinde ALİM İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ALİM İsminin Barkod Yazılışı:

ALİM ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ALİM adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ALİM KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

salim halime halim salime alime

SON HARFLERİ ALİM İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (lim) göre alim ile Uyumlu İsimler :

selim neslim iklim

Son 2 harfine (im) göre alim ile Uyumlu İsimler :

ibrahim yeşim evrim nedim devrim kerim sevim saim naim rasim haşim besim abdülkerim samim abdürrahim hakim zaim birim ferahim nevim hayim medaim şehim erdim erim fehim nesim serim

BAŞ HARFLERİ ALİM İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (ali) göre ALİM ile Uyumlu İsimler :

ali alican aliye alişan alihan alime alize

İlk 2 harfine (al) göre ALİM ile Uyumlu İsimler :

alper alp alev altan alpay altuğ alparslan alpaslan alaattin alkan alperen altay alaaddin alkım alptekin alaeddin alanur algın alkın almora almıla alpagan alperkaan altınay alpin altemur alaettin alpar alpgiray

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ALİM İLE UYUMLU İSİMLER:

'a' ile başlayıp 'm' ile Biten İsimler :

adem asım abdülkerim ayşem atılım alkım arzum abdürrahim azem

ALİM isminin Anlamı

ALİM Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ALİM isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ALİM + Anlam" veya "ALİM isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ALİM ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ALİM adını oluşturan A, L, İ, M harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 44:

A
L
İ
M
TOPLAM
1
15
12
16
44

ALİM ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 177. akay, 178. beliğ, 179. alim, 180. didar, 181. erdi, ... Toplam 21 ismin aritmetik toplamı 44 (Binde 8.5 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

naki hamdi anıl inci candan cenan didem elen kani kaya nil idil şaban akay beliğ didar erdi ikbal eflal ogan