AYŞEM İsim Raporu:

AYŞEM Adının Yaygınlığı

AYŞEM Türkiye'de en çok kullanılan 1198. isim (... 1196. argun, 1197. artun, 1198. ayşem, 1199. atanur, 1200. atıf, ...). Ülkemizde yaklaşık her 14,724 kişiden birinin adı AYŞEM ve ismin yaygınlık oranı binde 0.07.

AYŞEM adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 18-04-2024 13:34 itibariyle yaklaşık 6,298 kişinin isminin AYŞEM olduğu ve AYŞEM isimli kişi sayısının her yıl ortalama 83 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

AYŞEM isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda AYŞEM yaşadığını tahmin ediyoruz.

AYŞEM Türkiye'nin en yaygın 1198. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1198. ad ise Maya ismi. AYŞEM adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1196. Webster 1197. Sanjiv 1198. Maya 1199. Priya 1200. Errol isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

AYŞEM isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde AYŞEM İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde AYŞEM İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde AYŞEM İsminin Yazılışı:

.--.--....--

Denizcilik Alfabesinde AYŞEM İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

AYŞEM İsminin Barkod Yazılışı:

AYŞEM ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(AYŞEM adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

AYŞEM KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ AYŞEM İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (yşem) göre ayşem ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (şem) göre ayşem ile Uyumlu İsimler :

muhteşem neşem

Son 2 harfine (em) göre ayşem ile Uyumlu İsimler :

özlem cem çiğdem meltem adem sinem erdem didem ekrem şebnem kerem eylem senem irem gizem muharrem meryem görkem ethem sanem erem muhterem mükerrem elem rüstem hatem hürrem ecem azem bükem diğdem emrem ersem mukaddem istem bahrem çilem çisem ergem gizlem gülerdem kadem şehlem önem özdem

BAŞ HARFLERİ AYŞEM İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (ayşe) göre AYŞEM ile Uyumlu İsimler :

ayşe ayşegül ayşen ayşenur

İlk 3 harfine (ayş) göre AYŞEM ile Uyumlu İsimler :

ayşin ayşıl

İlk 2 harfine (ay) göre AYŞEM ile Uyumlu İsimler :

ayhan aydın aylin aynur aysun aysel ayça aykut ayten ayfer ayla aydan aytekin aytaç aytül aygül aysu aydoğan aykın aycan aygün aybüke ayçin aydemir aybala aybike aysenur ayan ayavar aybanu aybars ayfettin aygen aylan aysan aysen aysın aytemiz aydin aybige aynaz aysuda aytunç aydoğ

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ AYŞEM İLE UYUMLU İSİMLER:

'ay' ile başlayıp 'em' ile Biten İsimler :

'a' ile başlayıp 'm' ile Biten İsimler :

adem asım abdülkerim alim atılım alkım arzum abdürrahim azem

AYŞEM isminin Anlamı

AYŞEM Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size AYŞEM isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "AYŞEM + Anlam" veya "AYŞEM isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
AYŞEM ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

AYŞEM adını oluşturan A, Y, Ş, E, M harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 74:

A
Y
Ş
E
M
TOPLAM
1
28
23
6
16
74

AYŞEM ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1185. savaş, 1186. ibrahim, 1187. ayşem, 1188. aybanu, 1189. aysen, ... Toplam 30 ismin aritmetik toplamı 74 (Binde 12.14 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

osman abdullah altuğ savaş ibrahim aybanu aysen şeyma bengül kıvanç yaşar harun nazım mehlika mennan faysal münci nezih korcan rohat ruhan sadiye tufan izol behlül taycan vahit zeran zilan