AYKUT İsim Raporu:

AYKUT Adının Yaygınlığı

AYKUT Türkiye'de en çok kullanılan 294. isim (... 292. tahir, 293. ünal, 294. aykut, 295. mutlu, 296. aslıhan, ...). Ülkemizde yaklaşık her 1,227 kişiden birinin adı AYKUT ve ismin yaygınlık oranı binde 0.81.

AYKUT adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 25-05-2024 08:16 itibariyle yaklaşık 72,975 kişinin isminin AYKUT olduğu ve AYKUT isimli kişi sayısının her yıl ortalama 963 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

AYKUT adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 8.54 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 2,958 AYKUT yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada AYKUT sayısı her yıl 22 kişi artıyor.

AYKUT Türkiye'nin en yaygın 294. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 294. ad ise Ivan ismi. AYKUT adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 292. Guy 293. Enrique 294. Ivan 295. Virginia 296. Wilson isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

AYKUT isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde AYKUT İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde AYKUT İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde AYKUT İsminin Yazılışı:

.--.---.-..--

Denizcilik Alfabesinde AYKUT İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

AYKUT İsminin Barkod Yazılışı:

AYKUT ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(AYKUT adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

AYKUT KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ AYKUT İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (ykut) göre aykut ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (kut) göre aykut ile Uyumlu İsimler :

erkut korkut tankut cankut yakut

Son 2 harfine (ut) göre aykut ile Uyumlu İsimler :

mahmut umut mesut turgut davut bulut lut mut

BAŞ HARFLERİ AYKUT İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (ayku) göre AYKUT ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (ayk) göre AYKUT ile Uyumlu İsimler :

aykın

İlk 2 harfine (ay) göre AYKUT ile Uyumlu İsimler :

ayşe ayhan ayşegül aydın aylin aynur aysun aysel ayça ayten ayfer ayla ayşen aydan aytekin aytaç aytül ayşenur aygül aysu aydoğan ayşin aycan aygün aybüke ayşem ayçin aydemir aybala aybike aysenur ayan ayavar aybanu aybars ayfettin aygen aylan aysan aysen aysın aytemiz aydin aybige aynaz aysuda aytunç ayşıl aydoğ

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ AYKUT İLE UYUMLU İSİMLER:

'ay' ile başlayıp 'ut' ile Biten İsimler :

'a' ile başlayıp 't' ile Biten İsimler :

ahmet adalet afet ant azat abdüssamet

AYKUT isminin Anlamı

AYKUT Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size AYKUT isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "AYKUT + Anlam" veya "AYKUT isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
AYKUT ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

AYKUT adını oluşturan A, Y, K, U, T harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 92:

A
Y
K
U
T
TOPLAM
1
28
14
25
24
92

AYKUT ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1810. nuray, 1811. ruşen, 1812. aykut, 1813. alpaslan, 1814. aynur, ... Toplam 32 ismin aritmetik toplamı 92 (Binde 12.94 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

nuray ruşen alpaslan aynur çetinay güniz volkan güzin kifayet türel mahmut mergül mücahit sabriye seyit yakut yarkın zühre şehriban nezhet arzum demirkan bengisu ferahnaz gülberk ilkgün nefishan kutay mihrican münir gülün