AYSUN İsim Raporu:

AYSUN Adının Yaygınlığı

AYSUN Türkiye'de en çok kullanılan 199. isim (... 197. irfan, 198. sami, 199. aysun, 200. nazlı, 201. ece, ...). Ülkemizde yaklaşık her 892 kişiden birinin adı AYSUN ve ismin yaygınlık oranı binde 1.12.

AYSUN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 22-06-2024 05:07 itibariyle yaklaşık 101,005 kişinin isminin AYSUN olduğu ve AYSUN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 1331 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

AYSUN adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 1.42 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 493 AYSUN yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada AYSUN sayısı her yıl 4 kişi artıyor.

AYSUN Türkiye'nin en yaygın 199. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 199. ad ise Helen ismi. AYSUN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 197. Neal 198. Debra 199. Helen 200. Teresa 201. Gail isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

AYSUN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde AYSUN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde AYSUN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde AYSUN İsminin Yazılışı:

.--.--.....--.

Denizcilik Alfabesinde AYSUN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

AYSUN İsminin Barkod Yazılışı:

AYSUN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(AYSUN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

AYSUN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ AYSUN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (ysun) göre aysun ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (sun) göre aysun ile Uyumlu İsimler :

füsun dursun efsun fisun göksun cansun tosun elsun ersun

Son 2 harfine (un) göre aysun ile Uyumlu İsimler :

tayfun harun coşkun ceyhun feridun orçun ergun haldun oytun orkun olgun erhun orhun sadun argun artun tuygun arkun ferhun seyhun sorgun tolun uçkun ferudun hatun saygun taygun

BAŞ HARFLERİ AYSUN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (aysu) göre AYSUN ile Uyumlu İsimler :

aysu aysuda

İlk 3 harfine (ays) göre AYSUN ile Uyumlu İsimler :

aysel aysenur aysan aysen aysın

İlk 2 harfine (ay) göre AYSUN ile Uyumlu İsimler :

ayşe ayhan ayşegül aydın aylin aynur ayça aykut ayten ayfer ayla ayşen aydan aytekin aytaç aytül ayşenur aygül aydoğan ayşin aykın aycan aygün aybüke ayşem ayçin aydemir aybala aybike ayan ayavar aybanu aybars ayfettin aygen aylan aytemiz aydin aybige aynaz aytunç ayşıl aydoğ

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ AYSUN İLE UYUMLU İSİMLER:

'ay' ile başlayıp 'un' ile Biten İsimler :

'a' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

ayhan aydın adnan aylin akın abdurrahman aslıhan ayten asuman altan ayşen aydan aytekin alparslan armağan alpaslan atakan aslan abidin alaattin alican aşkın afşin alkan alperen ataman aydoğan ayşin arslan aykın arman aycan aygün alaaddin atahan acarhan arkan ajlan akgün alişan argun artun ayçin alptekin aslihan adlan akkan alaeddin algın alkın alpagan alperkaan arkun ayan ayfettin aygen aylan aysan aysen aysın akman alpin aydin ajdan akalın akan alaettin alihan arin arkın arzuman asen aslıcan atılgan arıkan

AYSUN isminin Anlamı

AYSUN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size AYSUN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "AYSUN + Anlam" veya "AYSUN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
AYSUN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

AYSUN adını oluşturan A, Y, S, U, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 93:

A
Y
S
U
N
TOPLAM
1
28
22
25
17
93

AYSUN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1844. övünç, 1845. feridun, 1846. aysun, 1847. gürsal, 1848. habibullah, ... Toplam 23 ismin aritmetik toplamı 93 (Binde 9.3 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

mesut sunay övünç feridun gürsal habibullah kısmet meryem müberra naziye nilgül nurkal tümer şemvel betigül fethiye gülhis mukadder nergiz gökşin nüvide yetiş