AKMAN İsim Raporu:

AKMAN Adının Yaygınlığı

AKMAN Türkiye'de en çok kullanılan 1549. isim (... 1547. besime, 1548. bessam, 1549. akman, 1550. bilali, 1551. bilbaşar, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı AKMAN ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

AKMAN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 22-06-2024 06:01 itibariyle yaklaşık 2,705 kişinin isminin AKMAN olduğu ve AKMAN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

AKMAN isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda AKMAN yaşadığını tahmin ediyoruz.

AKMAN Türkiye'nin en yaygın 1549. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1549. ad ise Rudy ismi. AKMAN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1547. Margo 1548. Mazen 1549. Rudy 1550. Delbert 1551. Zafar isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

AKMAN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde AKMAN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde AKMAN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde AKMAN İsminin Yazılışı:

.--.---.--.

Denizcilik Alfabesinde AKMAN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

AKMAN İsminin Barkod Yazılışı:

AKMAN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(AKMAN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

AKMAN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ AKMAN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (kman) göre akman ile Uyumlu İsimler :

lokman erkman

Son 3 harfine (man) göre akman ile Uyumlu İsimler :

osman süleyman abdurrahman asuman teoman erman selman kahraman numan neriman ataman yaman arman peyman leman şaduman salman mehman arzuman rahman

Son 2 harfine (an) göre akman ile Uyumlu İsimler :

hakan hasan serkan gökhan can orhan erkan ayhan ramazan volkan adnan sinan erhan canan kenan ilhan neslihan ihsan doğan ercan cihan okan kaan irfan turan ozan handan nihan erdoğan özcan özkan ertan reyhan nurdan nazan nuran oğuzhan aslıhan burhan nalan şükran elvan nurcan altan gürkan rıdvan sultan seyhan şaban gülcan türkan aydan gürhan bilgehan vildan serhan ferhan ersan beyhan nurhan taylan alparslan armağan baran sercan tarkan perihan alpaslan candan korhan tufan inan atakan berkan gülhan müjgan furkan hicran

BAŞ HARFLERİ AKMAN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (akma) göre AKMAN ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (akm) göre AKMAN ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (ak) göre AKMAN ile Uyumlu İsimler :

akif akın akay akgün akife akkan akil akalın akan

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ AKMAN İLE UYUMLU İSİMLER:

'ak' ile başlayıp 'an' ile Biten İsimler :

akkan akan

'a' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

ayhan aydın adnan aylin akın aysun abdurrahman aslıhan ayten asuman altan ayşen aydan aytekin alparslan armağan alpaslan atakan aslan abidin alaattin alican aşkın afşin alkan alperen ataman aydoğan ayşin arslan aykın arman aycan aygün alaaddin atahan acarhan arkan ajlan akgün alişan argun artun ayçin alptekin aslihan adlan alaeddin algın alkın alpagan alperkaan arkun ayan ayfettin aygen aylan aysan aysen aysın alpin aydin ajdan akalın alaettin alihan arin arkın arzuman asen aslıcan atılgan arıkan

AKMAN isminin Anlamı

AKMAN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size AKMAN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "AKMAN + Anlam" veya "AKMAN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
AKMAN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

AKMAN adını oluşturan A, K, M, A, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 49:

A
K
M
A
N
TOPLAM
1
14
16
1
17
49

AKMAN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 262. gül, 263. halide, 264. akman, 265. ekber, 266. ekin, ... Toplam 25 ismin aritmetik toplamı 49 (Binde 10.11 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

emre alev alican aslı gül halide ekber ekin erem fatma fecri bilek medih mehdi selda sıla sacide abidin aşkı gokce berke ferdağ medar saki