LOKMAN İsim Raporu:

LOKMAN Adının Yaygınlığı

LOKMAN Türkiye'de en çok kullanılan 773. isim (... 771. kezban, 772. latif, 773. lokman, 774. nazmi, 775. sıddık, ...). Ülkemizde yaklaşık her 4,908 kişiden birinin adı LOKMAN ve ismin yaygınlık oranı binde 0.2.

LOKMAN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 18-07-2024 01:00 itibariyle yaklaşık 18,053 kişinin isminin LOKMAN olduğu ve LOKMAN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 238 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

LOKMAN adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 2.85 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 987 LOKMAN yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada LOKMAN sayısı her yıl 7 kişi artıyor.

LOKMAN Türkiye'nin en yaygın 773. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 773. ad ise Gale ismi. LOKMAN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 771. Yolanda 772. Mahmood 773. Gale 774. Dudley 775. Tim isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

LOKMAN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde LOKMAN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde LOKMAN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde LOKMAN İsminin Yazılışı:

.-..----.---.--.

Denizcilik Alfabesinde LOKMAN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

LOKMAN İsminin Barkod Yazılışı:

LOKMAN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(LOKMAN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

LOKMAN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ LOKMAN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (okman) göre lokman ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (kman) göre lokman ile Uyumlu İsimler :

erkman akman

Son 3 harfine (man) göre lokman ile Uyumlu İsimler :

osman süleyman abdurrahman asuman teoman erman selman kahraman numan neriman ataman yaman arman peyman leman şaduman salman mehman arzuman rahman

Son 2 harfine (an) göre lokman ile Uyumlu İsimler :

hakan hasan serkan gökhan can orhan erkan ayhan ramazan volkan adnan sinan erhan canan kenan ilhan neslihan ihsan doğan ercan cihan okan kaan irfan turan ozan handan nihan erdoğan özcan özkan ertan reyhan nurdan nazan nuran oğuzhan aslıhan burhan nalan şükran elvan nurcan altan gürkan rıdvan sultan seyhan şaban gülcan türkan aydan gürhan bilgehan vildan serhan ferhan ersan beyhan nurhan taylan alparslan armağan baran sercan tarkan perihan alpaslan candan korhan tufan inan atakan berkan gülhan müjgan furkan hicran

BAŞ HARFLERİ LOKMAN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (lokma) göre LOKMAN ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (lokm) göre LOKMAN ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (lok) göre LOKMAN ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (lo) göre LOKMAN ile Uyumlu İsimler :

lora

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ LOKMAN İLE UYUMLU İSİMLER:

'lo' ile başlayıp 'an' ile Biten İsimler :

'l' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

leman lerzan

LOKMAN isminin Anlamı

LOKMAN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size LOKMAN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "LOKMAN + Anlam" veya "LOKMAN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
LOKMAN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

LOKMAN adını oluşturan L, O, K, M, A, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 81:

L
O
K
M
A
N
TOPLAM
15
18
14
16
1
17
81

LOKMAN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1462. korhan, 1463. kutan, 1464. lokman, 1465. ümran, 1466. onur, ... Toplam 31 ismin aritmetik toplamı 81 (Binde 12.54 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

oğuz serkan ferzan ayşin burçin candemir nuran fevzi raşit kahraman keziban korhan kutan ümran onur mehser müjgan noyan rengin ülkü ünsal zühal utkan ceylin dilruba jasmin mefaret durdu nazime ruhat