TUFAN İsim Raporu:

TUFAN Adının Yaygınlığı

TUFAN Türkiye'de en çok kullanılan 551. isim (... 549. sadettin, 550. selman, 551. tufan, 552. idil, 553. inan, ...). Ülkemizde yaklaşık her 2,677 kişiden birinin adı TUFAN ve ismin yaygınlık oranı binde 0.37.

TUFAN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 22-06-2024 07:20 itibariyle yaklaşık 33,368 kişinin isminin TUFAN olduğu ve TUFAN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 440 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

TUFAN adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 1.42 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 493 TUFAN yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada TUFAN sayısı her yıl 4 kişi artıyor.

TUFAN Türkiye'nin en yaygın 551. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 551. ad ise Blair ismi. TUFAN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 549. Prakash 550. Clay 551. Blair 552. Joanna 553. Andres isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

TUFAN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde TUFAN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde TUFAN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde TUFAN İsminin Yazılışı:

-..-..-..--.

Denizcilik Alfabesinde TUFAN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

TUFAN İsminin Barkod Yazılışı:

TUFAN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(TUFAN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

TUFAN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ TUFAN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (ufan) göre tufan ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (fan) göre tufan ile Uyumlu İsimler :

irfan

Son 2 harfine (an) göre tufan ile Uyumlu İsimler :

hakan hasan osman serkan gökhan can orhan erkan ayhan ramazan volkan adnan sinan erhan canan kenan ilhan neslihan süleyman ihsan doğan ercan cihan okan kaan turan ozan abdurrahman handan nihan erdoğan özcan özkan ertan reyhan nurdan nazan nuran oğuzhan aslıhan burhan asuman nalan şükran elvan nurcan altan gürkan rıdvan teoman sultan seyhan şaban gülcan türkan aydan gürhan bilgehan vildan serhan ferhan ersan beyhan nurhan taylan alparslan armağan baran sercan erman tarkan perihan alpaslan candan korhan selman inan atakan berkan gülhan kahraman müjgan furkan hicran keziban sevcan aslan batuhan duran ümran numan rezzan suzan turhan alican çağlayan denizhan kağan selcan

BAŞ HARFLERİ TUFAN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (tufa) göre TUFAN ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (tuf) göre TUFAN ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (tu) göre TUFAN ile Uyumlu İsimler :

tuğba tuncay tuba turgay turan turgut tuğçe tuğrul tuncer tuna tunç turhan tugay tunay tunahan tuncel tunga turabi tuygun tuğ tugan tunçalp turali tutku tuğcan tuğhan tuğra tulu turul tunca

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ TUFAN İLE UYUMLU İSİMLER:

'tu' ile başlayıp 'an' ile Biten İsimler :

turan turhan tunahan tugan tuğcan tuğhan

't' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

tayfun tülin tahsin teoman türkan tekin taylan tarkan taşkın timuçin tacettin tolgahan tercan tezcan tijen tuygun türesin tüzün tandan teksen tolgan tosun tolun tan taycan taygun

TUFAN isminin Anlamı

TUFAN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size TUFAN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "TUFAN + Anlam" veya "TUFAN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
TUFAN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

TUFAN adını oluşturan T, U, F, A, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 74:

T
U
F
A
N
TOPLAM
24
25
7
1
17
74

TUFAN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1203. ruhan, 1204. sadiye, 1205. tufan, 1206. izol, 1207. behlül, ... Toplam 30 ismin aritmetik toplamı 74 (Binde 12.14 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

osman abdullah altuğ savaş ibrahim ayşem aybanu aysen şeyma bengül kıvanç yaşar harun nazım mehlika mennan faysal münci nezih korcan rohat ruhan sadiye izol behlül taycan vahit zeran zilan