TUNÇ İsim Raporu:

TUNÇ Adının Yaygınlığı

TUNÇ Türkiye'de en çok kullanılan 468. isim (... 466. sevinç, 467. taylan, 468. tunç, 469. zerrin, 470. abdülkadir, ...). Ülkemizde yaklaşık her 2,103 kişiden birinin adı TUNÇ ve ismin yaygınlık oranı binde 0.48.

TUNÇ adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 27-05-2024 19:32 itibariyle yaklaşık 43,248 kişinin isminin TUNÇ olduğu ve TUNÇ isimli kişi sayısının her yıl ortalama 571 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

TUNÇ isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda TUNÇ yaşadığını tahmin ediyoruz.

TUNÇ Türkiye'nin en yaygın 468. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 468. ad ise Harrison ismi. TUNÇ adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 466. Kristen 467. Greg 468. Harrison 469. Cameron 470. Stacey isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

TUNÇ isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde TUNÇ İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde TUNÇ İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde TUNÇ İsminin Yazılışı:

-..--.-.-.

Denizcilik Alfabesinde TUNÇ İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

TUNÇ İsminin Barkod Yazılışı:

TUNÇ ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(TUNÇ adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

TUNÇ KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

ertunç tunçalp aytunç

SON HARFLERİ TUNÇ İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (unç) göre tunç ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine () göre tunç ile Uyumlu İsimler :

erdinç sevinç kıvanç erinç övünç atınç güvenç inanç direnç özenç

BAŞ HARFLERİ TUNÇ İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (tun) göre TUNÇ ile Uyumlu İsimler :

tuncay tuncer tuna tunay tunahan tuncel tunga tunçalp tunca

İlk 2 harfine (tu) göre TUNÇ ile Uyumlu İsimler :

tuğba tuba turgay turan turgut tuğçe tuğrul tufan turhan tugay turabi tuygun tuğ tugan turali tutku tuğcan tuğhan tuğra tulu turul

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ TUNÇ İLE UYUMLU İSİMLER:

't' ile başlayıp 'ç' ile Biten İsimler :

tonguç

TUNÇ isminin Anlamı

TUNÇ Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size TUNÇ isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "TUNÇ + Anlam" veya "TUNÇ isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
TUNÇ ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

TUNÇ adını oluşturan T, U, N, Ç harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 70:

T
U
N
Ç
TOPLAM
24
25
17
4
70

TUNÇ ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1049. serap, 1050. sercan, 1051. tunç, 1052. ilkay, 1053. ilkin, ... Toplam 44 ismin aritmetik toplamı 70 (Binde 17.8 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

giray vahip atalay pınar bektaş belkıs boray ceylan emrecan erberk erkin ersel ferit fuldan gülcan güldal gökay şebnem maruf sezai ziya nefise nişan pelin petek sadun serap sercan ilkay ilkin aslıcan berker ercihan borahan kerami mikail natali orbay rabiye saygı serdal tunca vatan