MARUF İsim Raporu:

MARUF Adının Yaygınlığı

MARUF Türkiye'de en çok kullanılan 1282. isim (... 1280. erkman, 1281. yankı, 1282. maruf, 1283. mediha, 1284. öncel, ...). Ülkemizde yaklaşık her 14,724 kişiden birinin adı MARUF ve ismin yaygınlık oranı binde 0.07.

MARUF adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 18-07-2024 02:15 itibariyle yaklaşık 6,318 kişinin isminin MARUF olduğu ve MARUF isimli kişi sayısının her yıl ortalama 83 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

MARUF adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 1.42 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 494 MARUF yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada MARUF sayısı her yıl 4 kişi artıyor.

MARUF Türkiye'nin en yaygın 1282. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1282. ad ise Pat ismi. MARUF adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1280. Jun 1281. Jayant 1282. Pat 1283. Jess 1284. Wiley isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

MARUF isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde MARUF İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde MARUF İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde MARUF İsminin Yazılışı:

--.-.-...-..-.

Denizcilik Alfabesinde MARUF İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

MARUF İsminin Barkod Yazılışı:

MARUF ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(MARUF adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

MARUF KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ MARUF İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (aruf) göre maruf ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (ruf) göre maruf ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (uf) göre maruf ile Uyumlu İsimler :

yusuf rauf

BAŞ HARFLERİ MARUF İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (maru) göre MARUF ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (mar) göre MARUF ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (ma) göre MARUF ile Uyumlu İsimler :

mahmut mahir makbule macit mazhar mansur mazlum malik macir mahmur mahmure mahru mahfuz mahrumi mahsum mahya maide manol manolya

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ MARUF İLE UYUMLU İSİMLER:

'ma' ile başlayıp 'uf' ile Biten İsimler :

'm' ile başlayıp 'f' ile Biten İsimler :

müşerref

MARUF isminin Anlamı

MARUF Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size MARUF isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "MARUF + Anlam" veya "MARUF isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
MARUF ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

MARUF adını oluşturan M, A, R, U, F harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 70:

M
A
R
U
F
TOPLAM
16
1
21
25
7
70

MARUF ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1039. gökay, 1040. şebnem, 1041. maruf, 1042. sezai, 1043. ziya, ... Toplam 44 ismin aritmetik toplamı 70 (Binde 17.8 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

giray vahip atalay pınar bektaş belkıs boray ceylan emrecan erberk erkin ersel ferit fuldan gülcan güldal gökay şebnem sezai ziya nefise nişan pelin petek sadun serap sercan tunç ilkay ilkin aslıcan berker ercihan borahan kerami mikail natali orbay rabiye saygı serdal tunca vatan