YANKI İsim Raporu:

YANKI Adının Yaygınlığı

YANKI Türkiye'de en çok kullanılan 1281. isim (... 1279. lamia, 1280. erkman, 1281. yankı, 1282. maruf, 1283. mediha, ...). Ülkemizde yaklaşık her 14,724 kişiden birinin adı YANKI ve ismin yaygınlık oranı binde 0.07.

YANKI adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 12-07-2024 14:23 itibariyle yaklaşık 6,317 kişinin isminin YANKI olduğu ve YANKI isimli kişi sayısının her yıl ortalama 83 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

YANKI isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda YANKI yaşadığını tahmin ediyoruz.

YANKI Türkiye'nin en yaygın 1281. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1281. ad ise Jayant ismi. YANKI adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1279. Chong 1280. Jun 1281. Jayant 1282. Pat 1283. Jess isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

YANKI isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde YANKI İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde YANKI İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde YANKI İsminin Yazılışı:

-.--.--.-.-..

Denizcilik Alfabesinde YANKI İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

YANKI İsminin Barkod Yazılışı:

YANKI ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(YANKI adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

YANKI KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ YANKI İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (ankı) göre yankı ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (nkı) göre yankı ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine () göre yankı ile Uyumlu İsimler :

hakkı sıtkı aşkı

BAŞ HARFLERİ YANKI İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (yank) göre YANKI ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (yan) göre YANKI ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (ya) göre YANKI ile Uyumlu İsimler :

yasemin yavuz yaşar yasin yalçın yakup yahya yağmur yaprak yaman yağız yasir yakut yalın yadigar yalım yarkın yasef yasemen yavuzcan yazgülü yaşagül

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ YANKI İLE UYUMLU İSİMLER:

'ya' ile başlayıp 'kı' ile Biten İsimler :

'y' ile başlayıp 'ı' ile Biten İsimler :

YANKI isminin Anlamı

YANKI Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size YANKI isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "YANKI + Anlam" veya "YANKI isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
YANKI ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

YANKI adını oluşturan Y, A, N, K, I harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 71:

Y
A
N
K
I
TOPLAM
28
1
17
14
11
71

YANKI ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1082. kayhan, 1083. kazım, 1084. yankı, 1085. nafiye, 1086. nejdet, ... Toplam 34 ismin aritmetik toplamı 71 (Binde 13.75 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

tarık şakir aziz berkhan bilgehan buket cevdet ufuk selim tanay ersem eylem feyza gizem seval kayhan kazım nafiye nejdet orkan vecdet serra yalım özen bertan cansın erencan güher melis merva buhari muhibe rüşa