YAĞIZ İsim Raporu:

YAĞIZ Adının Yaygınlığı

YAĞIZ Türkiye'de en çok kullanılan 1000. isim (... 998. olgu, 999. seren, 1000. yağız, 1001. zahide, 1002. naki, ...). Ülkemizde yaklaşık her 7,362 kişiden birinin adı YAĞIZ ve ismin yaygınlık oranı binde 0.14.

YAĞIZ adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 12-07-2024 15:39 itibariyle yaklaşık 12,635 kişinin isminin YAĞIZ olduğu ve YAĞIZ isimli kişi sayısının her yıl ortalama 166 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

YAĞIZ isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda YAĞIZ yaşadığını tahmin ediyoruz.

YAĞIZ Türkiye'nin en yaygın 1000. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1000. ad ise Nolan ismi. YAĞIZ adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 998. Bernardo 999. Kyung 1000. Nolan 1001. Otis 1002. Rogers isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

YAĞIZ isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde YAĞIZ İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde YAĞIZ İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde YAĞIZ İsminin Yazılışı:

-.--.---...--..

Denizcilik Alfabesinde YAĞIZ İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

YAĞIZ İsminin Barkod Yazılışı:

YAĞIZ ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(YAĞIZ adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

YAĞIZ KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ YAĞIZ İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (ağız) göre yağız ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (ğız) göre yağız ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (ız) göre yağız ile Uyumlu İsimler :

yıldız nafız

BAŞ HARFLERİ YAĞIZ İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (yağı) göre YAĞIZ ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (yağ) göre YAĞIZ ile Uyumlu İsimler :

yağmur

İlk 2 harfine (ya) göre YAĞIZ ile Uyumlu İsimler :

yasemin yavuz yaşar yasin yalçın yakup yahya yaprak yaman yasir yankı yakut yalın yadigar yalım yarkın yasef yasemen yavuzcan yazgülü yaşagül

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ YAĞIZ İLE UYUMLU İSİMLER:

'ya' ile başlayıp 'ız' ile Biten İsimler :

'y' ile başlayıp 'z' ile Biten İsimler :

yavuz yılmaz yeliz yıldız

YAĞIZ isminin Anlamı

YAĞIZ Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size YAĞIZ isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "YAĞIZ + Anlam" veya "YAĞIZ isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
YAĞIZ ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

YAĞIZ adını oluşturan Y, A, Ğ, I, Z harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 78:

Y
A
Ğ
I
Z
TOPLAM
28
1
9
11
29
78

YAĞIZ ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1373. seven, 1374. tanalp, 1375. yağız, 1376. yelin, 1377. ulvi, ... Toplam 50 ismin aritmetik toplamı 78 (Binde 20.23 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

ersin gülay mehmet arkun yücel atılım aygül simden binnaz serin sonel ismail ergün ümit feryal nevim gülin güner tarkan hürcan mazhar memduh mücadele nerime ilgün yener polat rasime rukan salise sertaç ülfet ilter ilyas şerare aslihan ayşıl birsel güldane hamdiye ecevit miray mücteba nevhan seray serraf seven tanalp yelin