GÜLAY İsim Raporu:

GÜLAY Adının Yaygınlığı

GÜLAY Türkiye'de en çok kullanılan 135. isim (... 133. şule, 134. arif, 135. gülay, 136. tolga, 137. betül, ...). Ülkemizde yaklaşık her 669 kişiden birinin adı GÜLAY ve ismin yaygınlık oranı binde 1.49.

GÜLAY adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 23-04-2024 08:55 itibariyle yaklaşık 134,083 kişinin isminin GÜLAY olduğu ve GÜLAY isimli kişi sayısının her yıl ortalama 1771 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

GÜLAY adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 4.27 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 1,478 GÜLAY yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada GÜLAY sayısı her yıl 11 kişi artıyor.

GÜLAY Türkiye'nin en yaygın 135. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 135. ad ise Benjamin ismi. GÜLAY adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 133. Carlos 134. Sue 135. Benjamin 136. Gerard 137. Jerome isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

GÜLAY isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde GÜLAY İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde GÜLAY İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde GÜLAY İsminin Yazılışı:

--...-.-...--.--

Denizcilik Alfabesinde GÜLAY İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

GÜLAY İsminin Barkod Yazılışı:

GÜLAY ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(GÜLAY adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

GÜLAY KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ GÜLAY İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (ülay) göre gülay ile Uyumlu İsimler :

tülay

Son 3 harfine (lay) göre gülay ile Uyumlu İsimler :

nilay kubilay sevilay atalay ışılay kutlay dilay selay sılay talay

Son 2 harfine (ay) göre gülay ile Uyumlu İsimler :

tuncay turgay oktay koray nuray ilkay olcay günay alpay eray çağatay güray şenay sunay giray yıldıray gökay özay feray atay sonay tugay berkay burkay tunay miray tümay altay boray akay okay orbay baturay esmeray türkay beray simay seray dinçay altınay arbay biray cenkay çetinay emay tanay füzay gökşenay sunday hüray dolakay mutluay muşturay sabutay samuray setenay alpgiray bediray benay bilgütay bilsay cemay doğanay dolunay erbay ergünay gencay gülsay gülsünay göray kamuray kutay nilkay onay serbay semray tünay uzay oray önay

BAŞ HARFLERİ GÜLAY İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (güla) göre GÜLAY ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (gül) göre GÜLAY ile Uyumlu İsimler :

gül gülşah gülçin güler gülcan gülten gülşen gültekin gülden gülsüm gülseren gülhan gülen güliz gülgün gülnur gülbin gülsen gülsün gülistan gülnihal gülin gülizar güldal güleser gülfiliz gülnare gülser gülsev gülseven gülce gülseda gülde gülderen gülendam gülfe gülfizar gülhanım gülsevin gültürk gülüçağ gülüm gülzade gülhal güllü gülbahar gülberk gülbeyaz gülçiçek güldane gülender gülerdem gülfer gülfiye gülhayat gülhis gülhüda gülperi gülru gülsay gülsefa gülsünay gülter gülver gülümser gülözgür gülbanu gülün

İlk 2 harfine () göre GÜLAY ile Uyumlu İsimler :

gürkan gürsel gürhan günay güven güneş güçlü günseli güray güzin gürol güney güner güngör güzide gürcan gündüz güniz gün günhan günsel gürbüz gürel günnur güvenç gümrah gürsan günhal güralp gürler gürsal gürsoy

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ GÜLAY İLE UYUMLU İSİMLER:

'gü' ile başlayıp 'ay' ile Biten İsimler :

günay güray gülsay gülsünay

'g' ile başlayıp 'y' ile Biten İsimler :

giray güney gökay gürsoy gökşenay gencay göray

GÜLAY isminin Anlamı

GÜLAY Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size GÜLAY isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "GÜLAY + Anlam" veya "GÜLAY isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
GÜLAY ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

GÜLAY adını oluşturan G, Ü, L, A, Y harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 78:

G
Ü
L
A
Y
TOPLAM
8
26
15
1
28
78

GÜLAY ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1326. öniz, 1327. ersin, 1328. gülay, 1329. mehmet, 1330. arkun, ... Toplam 50 ismin aritmetik toplamı 78 (Binde 20.23 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

ersin mehmet arkun yücel atılım aygül simden binnaz serin sonel ismail ergün ümit feryal nevim gülin güner tarkan hürcan mazhar memduh mücadele nerime ilgün yener polat rasime rukan salise sertaç ülfet ilter ilyas şerare aslihan ayşıl birsel güldane hamdiye ecevit miray mücteba nevhan seray serraf seven tanalp yağız yelin