GÜNEY İsim Raporu:

GÜNEY Adının Yaygınlığı

GÜNEY Türkiye'de en çok kullanılan 644. isim (... 642. fethi, 643. fikri, 644. güney, 645. gazi, 646. güliz, ...). Ülkemizde yaklaşık her 3,681 kişiden birinin adı GÜNEY ve ismin yaygınlık oranı binde 0.27.

GÜNEY adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 18-04-2024 09:47 itibariyle yaklaşık 24,292 kişinin isminin GÜNEY olduğu ve GÜNEY isimli kişi sayısının her yıl ortalama 321 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

GÜNEY isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda GÜNEY yaşadığını tahmin ediyoruz.

GÜNEY Türkiye'nin en yaygın 644. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 644. ad ise Lucy ismi. GÜNEY adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 642. Reddy 643. Parker 644. Lucy 645. Carole 646. Cristina isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

GÜNEY isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde GÜNEY İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde GÜNEY İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde GÜNEY İsminin Yazılışı:

--...--..-.--

Denizcilik Alfabesinde GÜNEY İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

GÜNEY İsminin Barkod Yazılışı:

GÜNEY ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(GÜNEY adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

GÜNEY KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ GÜNEY İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (üney) göre güney ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (ney) göre güney ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (ey) göre güney ile Uyumlu İsimler :

soley

BAŞ HARFLERİ GÜNEY İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (güne) göre GÜNEY ile Uyumlu İsimler :

güneş güner

İlk 3 harfine (gün) göre GÜNEY ile Uyumlu İsimler :

günay günseli güngör gündüz güniz gün günhan günsel günnur günhal günal gündoğdu gündüzalp günfer günol günsu

İlk 2 harfine () göre GÜNEY ile Uyumlu İsimler :

gül gülay gülşah gülçin güler gürkan gürsel gülcan gürhan gülten gülşen güven gültekin gülden gülsüm gülseren güçlü güray gülhan güzin gülen gürol güliz gülgün gülnur güzide gülbin gülsen gürcan gülsün gülistan gülnihal gülin gülizar gürbüz gürel güldal güleser gülfiliz gülnare gülser gülsev gülseven güvenç gülce gülseda gümrah gürsan gülde gülderen gülendam gülfe gülfizar gülhanım gülsevin gültürk gülüçağ gülüm gülzade güralp gürler gürsal gürsoy gürsu güvenir gülhal gürani güllü gürtuğ güher güjan gülbahar gülberk gülbeyaz gülçiçek güldane gülender gülerdem gülfer gülfiye gülhayat gülhis

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ GÜNEY İLE UYUMLU İSİMLER:

'gü' ile başlayıp 'ey' ile Biten İsimler :

'g' ile başlayıp 'y' ile Biten İsimler :

gülay günay güray giray gökay gürsoy gökşenay gencay gülsay gülsünay göray

GÜNEY isminin Anlamı

GÜNEY Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size GÜNEY isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "GÜNEY + Anlam" veya "GÜNEY isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
GÜNEY ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

GÜNEY adını oluşturan G, Ü, N, E, Y harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 85:

G
Ü
N
E
Y
TOPLAM
8
26
17
6
28
85

GÜNEY ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1589. yeşim, 1590. fitnat, 1591. güney, 1592. gönül, 1593. müfit, ... Toplam 39 ismin aritmetik toplamı 85 (Binde 15.78 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

oktay şirin özlem berkant ertuğ fahriye yeşim fitnat gönül müfit köksal nesimi miyase müjdat orçun ramize cansun yaprak tansel uçkun yeter yiğit adeviye furkan gürani elsun fehmiye gülsefa günfer göknil hepgül kalender nezir samiye turabi zeybek keskin şevin