FURKAN İsim Raporu:

FURKAN Adının Yaygınlığı

FURKAN Türkiye'de en çok kullanılan 588. isim (... 586. özer, 587. şenay, 588. furkan, 589. büşra, 590. resul, ...). Ülkemizde yaklaşık her 2,945 kişiden birinin adı FURKAN ve ismin yaygınlık oranı binde 0.34.

FURKAN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 20-06-2024 10:04 itibariyle yaklaşık 30,660 kişinin isminin FURKAN olduğu ve FURKAN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 404 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

FURKAN isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda FURKAN yaşadığını tahmin ediyoruz.

FURKAN Türkiye'nin en yaygın 588. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 588. ad ise Darren ismi. FURKAN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 586. Hugo 587. Eli 588. Darren 589. Sergio 590. Colin isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

FURKAN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde FURKAN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde FURKAN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde FURKAN İsminin Yazılışı:

..-...-.-.-.-.--.

Denizcilik Alfabesinde FURKAN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

FURKAN İsminin Barkod Yazılışı:

FURKAN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(FURKAN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

FURKAN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ FURKAN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (urkan) göre furkan ile Uyumlu İsimler :

nurkan

Son 4 harfine (rkan) göre furkan ile Uyumlu İsimler :

serkan erkan gürkan türkan tarkan berkan birkan demirkan arkan hürkan orkan

Son 3 harfine (kan) göre furkan ile Uyumlu İsimler :

hakan volkan okan özkan atakan alkan balkan utkan doğukan efekan akkan eşkan peykan rukan soykan ilkan ilkkan akan çağkan hakkan arıkan buğrakan

Son 2 harfine (an) göre furkan ile Uyumlu İsimler :

hasan osman gökhan can orhan ayhan ramazan adnan sinan erhan canan kenan ilhan neslihan süleyman ihsan doğan ercan cihan kaan irfan turan ozan abdurrahman handan nihan erdoğan özcan ertan reyhan nurdan nazan nuran oğuzhan aslıhan burhan asuman nalan şükran elvan nurcan altan rıdvan teoman sultan seyhan şaban gülcan aydan gürhan bilgehan vildan serhan ferhan ersan beyhan nurhan taylan alparslan armağan baran sercan erman perihan alpaslan candan

BAŞ HARFLERİ FURKAN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (furka) göre FURKAN ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (furk) göre FURKAN ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (fur) göre FURKAN ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (fu) göre FURKAN ile Uyumlu İsimler :

funda fuat fulya fuldan fulden

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ FURKAN İLE UYUMLU İSİMLER:

'fu' ile başlayıp 'an' ile Biten İsimler :

fuldan

'f' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

figen füsun feridun ferhan fahrettin ferzan firuzan fatin fügen fisun fidan ferhun feyhan feyzan ferudun füruzan fulden

FURKAN isminin Anlamı

FURKAN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size FURKAN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "FURKAN + Anlam" veya "FURKAN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
FURKAN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

FURKAN adını oluşturan F, U, R, K, A, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 85:

F
U
R
K
A
N
TOPLAM
7
25
21
14
1
17
85

FURKAN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1605. yiğit, 1606. adeviye, 1607. furkan, 1608. gürani, 1609. elsun, ... Toplam 39 ismin aritmetik toplamı 85 (Binde 15.78 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

oktay şirin özlem berkant ertuğ fahriye yeşim fitnat güney gönül müfit köksal nesimi miyase müjdat orçun ramize cansun yaprak tansel uçkun yeter yiğit adeviye gürani elsun fehmiye gülsefa günfer göknil hepgül kalender nezir samiye turabi zeybek keskin şevin