ERTAN İsim Raporu:

ERTAN Adının Yaygınlığı

ERTAN Türkiye'de en çok kullanılan 261. isim (... 259. melih, 260. özden, 261. ertan, 262. nurettin, 263. anıl, ...). Ülkemizde yaklaşık her 1,091 kişiden birinin adı ERTAN ve ismin yaygınlık oranı binde 0.92.

ERTAN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 14-07-2024 11:53 itibariyle yaklaşık 83,035 kişinin isminin ERTAN olduğu ve ERTAN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 1093 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ERTAN adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 1.42 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 494 ERTAN yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada ERTAN sayısı her yıl 4 kişi artıyor.

ERTAN Türkiye'nin en yaygın 261. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 261. ad ise Irwin ismi. ERTAN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 259. Eduardo 260. Jeanne 261. Irwin 262. Ryan 263. Anita isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ERTAN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ERTAN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ERTAN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ERTAN İsminin Yazılışı:

..-.-.--.

Denizcilik Alfabesinde ERTAN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ERTAN İsminin Barkod Yazılışı:

ERTAN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ERTAN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ERTAN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

sertan bertan

SON HARFLERİ ERTAN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (rtan) göre ertan ile Uyumlu İsimler :

uğurtan birtan

Son 3 harfine (tan) göre ertan ile Uyumlu İsimler :

altan sultan gülistan vatan kutan mutan botan göktan tan ışıltan şemistan

Son 2 harfine (an) göre ertan ile Uyumlu İsimler :

hakan hasan osman serkan gökhan can orhan erkan ayhan ramazan volkan adnan sinan erhan canan kenan ilhan neslihan süleyman ihsan doğan ercan cihan okan kaan irfan turan ozan abdurrahman handan nihan erdoğan özcan özkan reyhan nurdan nazan nuran oğuzhan aslıhan burhan asuman nalan şükran elvan nurcan gürkan rıdvan teoman seyhan şaban gülcan türkan aydan gürhan bilgehan vildan serhan ferhan ersan beyhan nurhan taylan alparslan armağan baran sercan erman tarkan perihan alpaslan candan korhan selman tufan inan atakan berkan gülhan kahraman müjgan furkan hicran keziban sevcan aslan batuhan

BAŞ HARFLERİ ERTAN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (erta) göre ERTAN ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (ert) göre ERTAN ile Uyumlu İsimler :

ertuğrul ertunç ertuğ ertürk ertekin ertunga

İlk 2 harfine (er) göre ERTAN ile Uyumlu İsimler :

erkan erdal erol erhan ercan erdem ersin eren erdoğan erdinç eray ersan ercüment ergin erkut erman ergün ergun ersoy erinç ersel erden erem erkin ersen erbil erhun erşan eralp erdil erduran erkman erdeniz ercin erdağ erdi erkal erberk erbuğ erguvan ergül ersem erşen eran ersal erciyes erpulat ergüler erda erdim erkmen erbay ercihan erdan erdebil erdener erel erencan ergem ergünay erim erizan eriş ersun

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ERTAN İLE UYUMLU İSİMLER:

'er' ile başlayıp 'an' ile Biten İsimler :

erkan erhan ercan erdoğan ersan erman erşan erduran erkman erguvan eran ercihan erdan erencan erizan

'e' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

engin emin ersin esin eren elvan evren ergin ekin esen ergün elçin ergun egemen erden erkin ersen evin efsun erhun efekan emrehan ertekin emirhan ercin emrahan elen elvin emrecan erşen eşkan erkmen efgan elsun ersun esmahan evşen eymen eyüphan eyşan ezgin

ERTAN isminin Anlamı

ERTAN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ERTAN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ERTAN + Anlam" veya "ERTAN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ERTAN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ERTAN adını oluşturan E, R, T, A, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 69:

E
R
T
A
N
TOPLAM
6
21
24
1
17
69

ERTAN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 980. sinan, 981. altay, 982. ertan, 983. ferhat, 984. gökhan, ... Toplam 43 ismin aritmetik toplamı 69 (Binde 17.39 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

sinan altay ferhat gökhan alişan bayram aysan deniz bessam cenkay duran farşid feyhan kerim kezban koral sezi taner melike nadiye nazar rejin roza özcan samet seçgin suar uluç vasfi volga iklim şerif şule talay asiye dengir emür hatime ılgıt safire selcen itidal