ASLAN İsim Raporu:

ASLAN Adının Yaygınlığı

ASLAN Türkiye'de en çok kullanılan 628. isim (... 626. özgen, 627. giray, 628. aslan, 629. avni, 630. ayşenur, ...). Ülkemizde yaklaşık her 3,681 kişiden birinin adı ASLAN ve ismin yaygınlık oranı binde 0.27.

ASLAN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 21-05-2024 20:09 itibariyle yaklaşık 24,322 kişinin isminin ASLAN olduğu ve ASLAN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 321 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ASLAN adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 5.70 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 1,972 ASLAN yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada ASLAN sayısı her yıl 15 kişi artıyor.

ASLAN Türkiye'nin en yaygın 628. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 628. ad ise Ingrid ismi. ASLAN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 626. Doris 627. Pablo 628. Ingrid 629. Denis 630. Brooks isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ASLAN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ASLAN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ASLAN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ASLAN İsminin Yazılışı:

.-....-...--.

Denizcilik Alfabesinde ASLAN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ASLAN İsminin Barkod Yazılışı:

ASLAN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ASLAN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ASLAN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

alpaslan

SON HARFLERİ ASLAN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (slan) göre aslan ile Uyumlu İsimler :

alparslan arslan

Son 3 harfine (lan) göre aslan ile Uyumlu İsimler :

nalan taylan ceylan dilan ajlan adlan aylan seylan zilan şilan

Son 2 harfine (an) göre aslan ile Uyumlu İsimler :

hakan hasan osman serkan gökhan can orhan erkan ayhan ramazan volkan adnan sinan erhan canan kenan ilhan neslihan süleyman ihsan doğan ercan cihan okan kaan irfan turan ozan abdurrahman handan nihan erdoğan özcan özkan ertan reyhan nurdan nazan nuran oğuzhan aslıhan burhan asuman şükran elvan nurcan altan gürkan rıdvan teoman sultan seyhan şaban gülcan türkan aydan gürhan bilgehan vildan serhan ferhan ersan beyhan nurhan armağan baran sercan erman tarkan perihan candan korhan selman tufan inan atakan berkan gülhan kahraman müjgan furkan hicran keziban sevcan batuhan duran ümran numan

BAŞ HARFLERİ ASLAN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (asla) göre ASLAN ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (asl) göre ASLAN ile Uyumlu İsimler :

aslı aslıhan aslihan aslıcan

İlk 2 harfine (as) göre ASLAN ile Uyumlu İsimler :

asuman asım asena asude asiye asil asaf asu asıf asya asen assiye

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ASLAN İLE UYUMLU İSİMLER:

'as' ile başlayıp 'an' ile Biten İsimler :

aslıhan asuman aslihan aslıcan

'a' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

ayhan aydın adnan aylin akın aysun abdurrahman ayten altan ayşen aydan aytekin alparslan armağan alpaslan atakan abidin alaattin alican aşkın afşin alkan alperen ataman aydoğan ayşin arslan aykın arman aycan aygün alaaddin atahan acarhan arkan ajlan akgün alişan argun artun ayçin alptekin adlan akkan alaeddin algın alkın alpagan alperkaan arkun ayan ayfettin aygen aylan aysan aysen aysın akman alpin aydin ajdan akalın akan alaettin alihan arin arkın arzuman asen atılgan arıkan

ASLAN isminin Anlamı

ASLAN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ASLAN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ASLAN + Anlam" veya "ASLAN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ASLAN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ASLAN adını oluşturan A, S, L, A, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 56:

A
S
L
A
N
TOPLAM
1
22
15
1
17
56

ASLAN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 467. nadir, 468. arman, 469. aslan, 470. hatice, 471. barçın, ... Toplam 26 ismin aritmetik toplamı 56 (Binde 10.52 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

nadir arman hatice barçın beril birdal eray erbil ezel seden ikbali galip müge nedim macit medaim nadile recep alihan bahrem behram belçin bircan hazal mahya