AŞKIN İsim Raporu:

AŞKIN Adının Yaygınlığı

AŞKIN Türkiye'de en çok kullanılan 687. isim (... 685. halide, 686. zübeyde, 687. aşkın, 688. bengi, 689. bünyamin, ...). Ülkemizde yaklaşık her 4,207 kişiden birinin adı AŞKIN ve ismin yaygınlık oranı binde 0.24.

AŞKIN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 22-06-2024 06:35 itibariyle yaklaşık 21,644 kişinin isminin AŞKIN olduğu ve AŞKIN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 285 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

AŞKIN adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 1.42 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 493 AŞKIN yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada AŞKIN sayısı her yıl 4 kişi artıyor.

AŞKIN Türkiye'nin en yaygın 687. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 687. ad ise Augusto ismi. AŞKIN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 685. Brown 686. Sherry 687. Augusto 688. Rosemary 689. Solomon isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

AŞKIN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde AŞKIN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde AŞKIN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde AŞKIN İsminin Yazılışı:

.-...-.-..-.

Denizcilik Alfabesinde AŞKIN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

AŞKIN İsminin Barkod Yazılışı:

AŞKIN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(AŞKIN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

AŞKIN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

taşkın

SON HARFLERİ AŞKIN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (şkın) göre aşkın ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (kın) göre aşkın ile Uyumlu İsimler :

akın aykın barkın alkın yarkın arkın

Son 2 harfine (ın) göre aşkın ile Uyumlu İsimler :

aydın yalçın ışın saygın ılgın yalın algın aysın barçın barın akalın çağın cansın

BAŞ HARFLERİ AŞKIN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (aşkı) göre AŞKIN ile Uyumlu İsimler :

aşkı

İlk 3 harfine (aşk) göre AŞKIN ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine () göre AŞKIN ile Uyumlu İsimler :

aşer aşina

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ AŞKIN İLE UYUMLU İSİMLER:

'aş' ile başlayıp 'ın' ile Biten İsimler :

'a' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

ayhan aydın adnan aylin akın aysun abdurrahman aslıhan ayten asuman altan ayşen aydan aytekin alparslan armağan alpaslan atakan aslan abidin alaattin alican afşin alkan alperen ataman aydoğan ayşin arslan aykın arman aycan aygün alaaddin atahan acarhan arkan ajlan akgün alişan argun artun ayçin alptekin aslihan adlan akkan alaeddin algın alkın alpagan alperkaan arkun ayan ayfettin aygen aylan aysan aysen aysın akman alpin aydin ajdan akalın akan alaettin alihan arin arkın arzuman asen aslıcan atılgan arıkan

AŞKIN isminin Anlamı

AŞKIN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size AŞKIN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "AŞKIN + Anlam" veya "AŞKIN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
AŞKIN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

AŞKIN adını oluşturan A, Ş, K, I, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 66:

A
Ş
K
I
N
TOPLAM
1
23
14
11
17
66

AŞKIN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 859. akgün, 860. armağan, 861. aşkın, 862. başaran, 863. beyza, ... Toplam 45 ismin aritmetik toplamı 66 (Binde 18.2 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

haydar tolga akgün armağan başaran beyza bilgin cezmi elvan ferrah fikri gökben halise semih havva mehman müjde nafiz nagihan nazif nehir ilhami rahime salim sanlı sebahat selen semra enbiya vefik yegane islam zelal barkın cavidan neval karani merdan minel olgu rahman sevde simla şelale