HAVVA İsim Raporu:

HAVVA Adının Yaygınlığı

HAVVA Türkiye'de en çok kullanılan 350. isim (... 348. güler, 349. gürkan, 350. havva, 351. rıdvan, 352. necati, ...). Ülkemizde yaklaşık her 1,472 kişiden birinin adı HAVVA ve ismin yaygınlık oranı binde 0.68.

HAVVA adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 18-07-2024 01:54 itibariyle yaklaşık 61,382 kişinin isminin HAVVA olduğu ve HAVVA isimli kişi sayısının her yıl ortalama 808 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

HAVVA isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda HAVVA yaşadığını tahmin ediyoruz.

HAVVA Türkiye'nin en yaygın 350. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 350. ad ise Rita ismi. HAVVA adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 348. Dwight 349. Burton 350. Rita 351. Calvin 352. Irving isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

HAVVA isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde HAVVA İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde HAVVA İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde HAVVA İsminin Yazılışı:

.....-...-...-.-

Denizcilik Alfabesinde HAVVA İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

HAVVA İsminin Barkod Yazılışı:

HAVVA ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(HAVVA adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

HAVVA KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

havvanur

SON HARFLERİ HAVVA İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (avva) göre havva ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (vva) göre havva ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (va) göre havva ile Uyumlu İsimler :

merva

BAŞ HARFLERİ HAVVA İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (havv) göre HAVVA ile Uyumlu İsimler :

havvanur

İlk 3 harfine (hav) göre HAVVA ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (ha) göre HAVVA ile Uyumlu İsimler :

hakan hasan halil hatice haluk hande harun hakkı halit handan hamdi haydar hamit hacer hayrettin hacı halis hayri hayati hamza hanife hayriye hale halime halim habib haldun halide hamide haşmet habibe hafize hanifi haşim hami han hayrullah hazal halise hamiyet habip hadi hamdullah hasibe hatem hayrünnisa hakim hasret habibullah habil hakikat halenur hamidiye hare hayim hayrünisa hayyam hakdiler hakkan haki halef hamdiye hanım harbi hatime hatun hayal hanefi hasip hayat

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ HAVVA İLE UYUMLU İSİMLER:

'ha' ile başlayıp 'va' ile Biten İsimler :

'h' ile başlayıp 'a' ile Biten İsimler :

hülya hamza hümeyra hayrünnisa hüsna hayrünisa hümeysa

HAVVA isminin Anlamı

HAVVA Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size HAVVA isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "HAVVA + Anlam" veya "HAVVA isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
HAVVA ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

HAVVA adını oluşturan H, A, V, V, A harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 66:

H
A
V
V
A
TOPLAM
10
1
27
27
1
66

HAVVA ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 870. halise, 871. semih, 872. havva, 873. mehman, 874. müjde, ... Toplam 45 ismin aritmetik toplamı 66 (Binde 18.2 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

haydar tolga akgün armağan aşkın başaran beyza bilgin cezmi elvan ferrah fikri gökben halise semih mehman müjde nafiz nagihan nazif nehir ilhami rahime salim sanlı sebahat selen semra enbiya vefik yegane islam zelal barkın cavidan neval karani merdan minel olgu rahman sevde simla şelale