VEFİK İsim Raporu:

VEFİK Adının Yaygınlığı

VEFİK Türkiye'de en çok kullanılan 1869. isim (... 1867. vasfi, 1868. vecdi, 1869. vefik, 1870. vermi, 1871. yalım, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı VEFİK ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

VEFİK adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 23-02-2024 18:41 itibariyle yaklaşık 2,693 kişinin isminin VEFİK olduğu ve VEFİK isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

VEFİK isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda VEFİK yaşadığını tahmin ediyoruz.

VEFİK Türkiye'nin en yaygın 1869. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1869. ad ise Manfred ismi. VEFİK adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1867. Marius 1868. Farooq 1869. Manfred 1870. Dick 1871. Devon isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

VEFİK isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde VEFİK İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde VEFİK İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde VEFİK İsminin Yazılışı:

...-...-...-.-

Denizcilik Alfabesinde VEFİK İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

VEFİK İsminin Barkod Yazılışı:

VEFİK ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(VEFİK adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

VEFİK KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ VEFİK İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (efik) göre vefik ile Uyumlu İsimler :

refik şefik

Son 3 harfine (fik) göre vefik ile Uyumlu İsimler :

tevfik müşfik

Son 2 harfine (ik) göre vefik ile Uyumlu İsimler :

faik melik çelik nazik malik sevindik

BAŞ HARFLERİ VEFİK İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (vefi) göre VEFİK ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (vef) göre VEFİK ile Uyumlu İsimler :

vefa

İlk 2 harfine (ve) göre VEFİK ile Uyumlu İsimler :

vedat veysel veli vehbi veysi verda vecdet vesile vedia vecdi vermi vedi

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ VEFİK İLE UYUMLU İSİMLER:

've' ile başlayıp 'ik' ile Biten İsimler :

'v' ile başlayıp 'k' ile Biten İsimler :

VEFİK isminin Anlamı

VEFİK Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size VEFİK isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "VEFİK + Anlam" veya "VEFİK isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
VEFİK ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

VEFİK adını oluşturan V, E, F, İ, K harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 66:

V
E
F
İ
K
TOPLAM
27
6
7
12
14
66

VEFİK ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 885. semra, 886. enbiya, 887. vefik, 888. yegane, 889. islam, ... Toplam 45 ismin aritmetik toplamı 66 (Binde 18.2 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

haydar tolga akgün armağan aşkın başaran beyza bilgin cezmi elvan ferrah fikri gökben halise semih havva mehman müjde nafiz nagihan nazif nehir ilhami rahime salim sanlı sebahat selen semra enbiya yegane islam zelal barkın cavidan neval karani merdan minel olgu rahman sevde simla şelale