AKGÜN İsim Raporu:

AKGÜN Adının Yaygınlığı

AKGÜN Türkiye'de en çok kullanılan 1194. isim (... 1192. bingöl, 1193. ajlan, 1194. akgün, 1195. alişan, 1196. argun, ...). Ülkemizde yaklaşık her 14,724 kişiden birinin adı AKGÜN ve ismin yaygınlık oranı binde 0.07.

AKGÜN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 30-05-2024 04:04 itibariyle yaklaşık 6,307 kişinin isminin AKGÜN olduğu ve AKGÜN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 83 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

AKGÜN adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 1.42 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 493 AKGÜN yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada AKGÜN sayısı her yıl 4 kişi artıyor.

AKGÜN Türkiye'nin en yaygın 1194. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1194. ad ise Xuan ismi. AKGÜN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1192. Long 1193. Kantilal 1194. Xuan 1195. Collins 1196. Webster isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

AKGÜN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde AKGÜN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde AKGÜN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde AKGÜN İsminin Yazılışı:

.--.---...--.

Denizcilik Alfabesinde AKGÜN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

AKGÜN İsminin Barkod Yazılışı:

AKGÜN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(AKGÜN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

AKGÜN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ AKGÜN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (kgün) göre akgün ile Uyumlu İsimler :

ilkgün

Son 3 harfine (gün) göre akgün ile Uyumlu İsimler :

nilgün ergün gülgün özgün aygün gün düzgün ilgün nurgün sevgün süzgün

Son 2 harfine (ün) göre akgün ile Uyumlu İsimler :

gülsün üstün sülün tüzün gülün

BAŞ HARFLERİ AKGÜN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (akgü) göre AKGÜN ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (akg) göre AKGÜN ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (ak) göre AKGÜN ile Uyumlu İsimler :

akif akın akay akife akkan akman akil akalın akan

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ AKGÜN İLE UYUMLU İSİMLER:

'ak' ile başlayıp 'ün' ile Biten İsimler :

'a' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

ayhan aydın adnan aylin akın aysun abdurrahman aslıhan ayten asuman altan ayşen aydan aytekin alparslan armağan alpaslan atakan aslan abidin alaattin alican aşkın afşin alkan alperen ataman aydoğan ayşin arslan aykın arman aycan aygün alaaddin atahan acarhan arkan ajlan alişan argun artun ayçin alptekin aslihan adlan akkan alaeddin algın alkın alpagan alperkaan arkun ayan ayfettin aygen aylan aysan aysen aysın akman alpin aydin ajdan akalın akan alaettin alihan arin arkın arzuman asen aslıcan atılgan arıkan

AKGÜN isminin Anlamı

AKGÜN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size AKGÜN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "AKGÜN + Anlam" veya "AKGÜN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
AKGÜN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

AKGÜN adını oluşturan A, K, G, Ü, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 66:

A
K
G
Ü
N
TOPLAM
1
14
8
26
17
66

AKGÜN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 857. haydar, 858. tolga, 859. akgün, 860. armağan, 861. aşkın, ... Toplam 45 ismin aritmetik toplamı 66 (Binde 18.2 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

haydar tolga armağan aşkın başaran beyza bilgin cezmi elvan ferrah fikri gökben halise semih havva mehman müjde nafiz nagihan nazif nehir ilhami rahime salim sanlı sebahat selen semra enbiya vefik yegane islam zelal barkın cavidan neval karani merdan minel olgu rahman sevde simla şelale