ATILGAN İsim Raporu:

ATILGAN Adının Yaygınlığı

ATILGAN Türkiye'de en çok kullanılan 1961. isim (... 1959. ataol, 1960. attila, 1961. atılgan, 1962. aybige, 1963. aynaz, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı ATILGAN ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

ATILGAN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 17-06-2024 16:55 itibariyle yaklaşık 2,705 kişinin isminin ATILGAN olduğu ve ATILGAN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ATILGAN isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda ATILGAN yaşadığını tahmin ediyoruz.

ATILGAN Türkiye'nin en yaygın 1961. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1961. ad ise Oleg ismi. ATILGAN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1959. Nita 1960. Ilya 1961. Oleg 1962. Maritza 1963. Evangeline isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ATILGAN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ATILGAN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ATILGAN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ATILGAN İsminin Yazılışı:

.--...-..--..--.

Denizcilik Alfabesinde ATILGAN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ATILGAN İsminin Barkod Yazılışı:

ATILGAN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ATILGAN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ATILGAN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ ATILGAN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 6 harfine (tılgan) göre atılgan ile Uyumlu İsimler :

Son 5 harfine (ılgan) göre atılgan ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (lgan) göre atılgan ile Uyumlu İsimler :

tolgan

Son 3 harfine (gan) göre atılgan ile Uyumlu İsimler :

müjgan alpagan tugan efgan ogan

Son 2 harfine (an) göre atılgan ile Uyumlu İsimler :

hakan hasan osman serkan gökhan can orhan erkan ayhan ramazan volkan adnan sinan erhan canan kenan ilhan neslihan süleyman ihsan doğan ercan cihan okan kaan irfan turan ozan abdurrahman handan nihan erdoğan özcan özkan ertan reyhan nurdan nazan nuran oğuzhan aslıhan burhan asuman nalan şükran elvan nurcan altan gürkan rıdvan teoman sultan seyhan şaban gülcan türkan aydan gürhan bilgehan vildan serhan ferhan ersan beyhan nurhan taylan alparslan armağan baran sercan erman tarkan perihan alpaslan candan korhan selman tufan inan atakan berkan gülhan kahraman furkan hicran keziban sevcan aslan batuhan duran ümran numan rezzan suzan

BAŞ HARFLERİ ATILGAN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 6 harfine (atılga) göre ATILGAN ile Uyumlu İsimler :

İlk 5 harfine (atılg) göre ATILGAN ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (atıl) göre ATILGAN ile Uyumlu İsimler :

atıl atılım

İlk 3 harfine (atı) göre ATILGAN ile Uyumlu İsimler :

atınç atıf

İlk 2 harfine (at) göre ATILGAN ile Uyumlu İsimler :

atilla atakan ata atalay ateş ataman atay atahan atanur ataç ataol attila

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ATILGAN İLE UYUMLU İSİMLER:

'atı' ile başlayıp 'gan' ile Biten İsimler :

'at' ile başlayıp 'an' ile Biten İsimler :

atakan ataman atahan

'a' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

ayhan aydın adnan aylin akın aysun abdurrahman aslıhan ayten asuman altan ayşen aydan aytekin alparslan armağan alpaslan aslan abidin alaattin alican aşkın afşin alkan alperen aydoğan ayşin arslan aykın arman aycan aygün alaaddin acarhan arkan ajlan akgün alişan argun artun ayçin alptekin aslihan adlan akkan alaeddin algın alkın alpagan alperkaan arkun ayan ayfettin aygen aylan aysan aysen aysın akman alpin aydin ajdan akalın akan alaettin alihan arin arkın arzuman asen aslıcan arıkan

ATILGAN isminin Anlamı

ATILGAN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ATILGAN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ATILGAN + Anlam" veya "ATILGAN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ATILGAN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ATILGAN adını oluşturan A, T, I, L, G, A, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 77:

A
T
I
L
G
A
N
TOPLAM
1
24
11
15
8
1
17
77

ATILGAN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1311. abdulbaki, 1312. attila, 1313. atılgan, 1314. aybüke, 1315. devran, ... Toplam 46 ismin aritmetik toplamı 77 (Binde 18.61 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

serhan arslan aslıhan azize baybars bilbaşar birtan çağnur enver cihanşah elvin vildan emrehan erdoğan ergun evren gülden gülhan günhal gökalp jülide özay özbil mehtap melise mübeccel nevil selman sılay tiraje abdulbaki attila aybüke devran efsun göray hatun kiraz nadircan selime semir serim sezgi zerel öniz