ŞÜKRAN İsim Raporu:

ŞÜKRAN Adının Yaygınlığı

ŞÜKRAN Türkiye'de en çok kullanılan 330. isim (... 328. muammer, 329. veli, 330. şükran, 331. gökçen, 332. naci, ...). Ülkemizde yaklaşık her 1,339 kişiden birinin adı ŞÜKRAN ve ismin yaygınlık oranı binde 0.75.

ŞÜKRAN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 15-06-2024 23:24 itibariyle yaklaşık 67,622 kişinin isminin ŞÜKRAN olduğu ve ŞÜKRAN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 891 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ŞÜKRAN adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 1.42 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 493 ŞÜKRAN yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada ŞÜKRAN sayısı her yıl 4 kişi artıyor.

ŞÜKRAN Türkiye'nin en yaygın 330. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 330. ad ise Max ismi. ŞÜKRAN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 328. Benj 329. Allison 330. Max 331. Byron 332. Valerie isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ŞÜKRAN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ŞÜKRAN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ŞÜKRAN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ŞÜKRAN İsminin Yazılışı:

.....--.-.-..--.

Denizcilik Alfabesinde ŞÜKRAN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ŞÜKRAN İsminin Barkod Yazılışı:

ŞÜKRAN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ŞÜKRAN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ŞÜKRAN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ ŞÜKRAN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (ükran) göre şükran ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (kran) göre şükran ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (ran) göre şükran ile Uyumlu İsimler :

turan nuran baran hicran duran ümran kamuran seyran imran devran erduran seran boran başaran eran perran dövran hiran zeran

Son 2 harfine (an) göre şükran ile Uyumlu İsimler :

hakan hasan osman serkan gökhan can orhan erkan ayhan ramazan volkan adnan sinan erhan canan kenan ilhan neslihan süleyman ihsan doğan ercan cihan okan kaan irfan ozan abdurrahman handan nihan erdoğan özcan özkan ertan reyhan nurdan nazan oğuzhan aslıhan burhan asuman nalan elvan nurcan altan gürkan rıdvan teoman sultan seyhan şaban gülcan türkan aydan gürhan bilgehan vildan serhan ferhan ersan beyhan nurhan taylan alparslan armağan sercan erman tarkan perihan alpaslan candan korhan selman tufan inan atakan berkan gülhan kahraman müjgan furkan

BAŞ HARFLERİ ŞÜKRAN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (şükra) göre ŞÜKRAN ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (şükr) göre ŞÜKRAN ile Uyumlu İsimler :

şükrü şükriye şükrüye

İlk 3 harfine (şük) göre ŞÜKRAN ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (şü) göre ŞÜKRAN ile Uyumlu İsimler :

şürzan

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ŞÜKRAN İLE UYUMLU İSİMLER:

'şü' ile başlayıp 'an' ile Biten İsimler :

şürzan

'ş' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

şahin şaban şirin şerafettin şemsettin şahabettin şen şermin şaduman şencan şerifhan şehriban şirvan şemistan şevin şivan şilan

ŞÜKRAN isminin Anlamı

ŞÜKRAN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ŞÜKRAN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ŞÜKRAN + Anlam" veya "ŞÜKRAN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ŞÜKRAN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ŞÜKRAN adını oluşturan Ş, Ü, K, R, A, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 102:

Ş
Ü
K
R
A
N
TOPLAM
23
26
14
21
1
17
102

ŞÜKRAN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 2070. yasemin, 2071. şehmus, 2072. şükran, 2073. gülfiye, 2074. oylum, ... Toplam 20 ismin aritmetik toplamı 102 (Binde 8.09 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

tayfun abdülkadir aytekin zübeyde baturay muhsin ertunga gürsu huriye onurcan mansur mazlum methiye yasemin şehmus gülfiye oylum yaşagül ışıltan