GÜRSU İsim Raporu:

GÜRSU Adının Yaygınlığı

GÜRSU Türkiye'de en çok kullanılan 1647. isim (... 1645. gürsal, 1646. gürsoy, 1647. gürsu, 1648. güvenir, 1649. gök, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı GÜRSU ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

GÜRSU adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 28-11-2022 05:43 itibariyle yaklaşık 2,649 kişinin isminin GÜRSU olduğu ve GÜRSU isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

GÜRSU isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda GÜRSU yaşadığını tahmin ediyoruz.

GÜRSU Türkiye'nin en yaygın 1647. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1647. ad ise Farrell ismi. GÜRSU adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1645. Vasant 1646. Noble 1647. Farrell 1648. Yee 1649. Galina isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

GÜRSU isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde GÜRSU İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde GÜRSU İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde GÜRSU İsminin Yazılışı:

--...-.-......-

Denizcilik Alfabesinde GÜRSU İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

GÜRSU İsminin Barkod Yazılışı:

GÜRSU ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(GÜRSU adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

GÜRSU KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ GÜRSU İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (ürsu) göre gürsu ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (rsu) göre gürsu ile Uyumlu İsimler :

birsu

Son 2 harfine (su) göre gürsu ile Uyumlu İsimler :

cansu aysu tansu göksu nilsu asu bengisu günsu

BAŞ HARFLERİ GÜRSU İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (gürs) göre GÜRSU ile Uyumlu İsimler :

gürsel gürsan gürsal gürsoy

İlk 3 harfine (gür) göre GÜRSU ile Uyumlu İsimler :

gürkan gürhan güray gürol gürcan gürbüz gürel güralp gürler gürani gürtuğ

İlk 2 harfine () göre GÜRSU ile Uyumlu İsimler :

gül gülay gülşah gülçin güler gülcan gülten gülşen günay güven güneş gültekin gülden gülsüm gülseren güçlü günseli gülhan güzin gülen güney güliz gülgün gülnur güner güngör güzide gülbin gülsen gündüz gülsün gülistan gülnihal güniz gülin gülizar gün günhan günsel güldal güleser gülfiliz gülnare gülser gülsev gülseven günnur güvenç gülce gülseda gümrah gülde gülderen gülendam gülfe gülfizar gülhanım gülsevin gültürk gülüçağ gülüm gülzade günhal güvenir gülhal günal güllü gündoğdu güher güjan gülbahar gülberk gülbeyaz gülçiçek güldane gülender gülerdem gülfer gülfiye gülhayat gülhis gülhüda gülperi gülru gülsay

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ GÜRSU İLE UYUMLU İSİMLER:

'gü' ile başlayıp 'su' ile Biten İsimler :

günsu

'g' ile başlayıp 'u' ile Biten İsimler :

göksu gündoğdu gülru gülbanu

GÜRSU isminin Anlamı

GÜRSU Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size GÜRSU isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "GÜRSU + Anlam" veya "GÜRSU isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
GÜRSU ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

GÜRSU adını oluşturan G, Ü, R, S, U harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 102:

G
Ü
R
S
U
TOPLAM
8
26
21
22
25
102

GÜRSU ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 2062. muhsin, 2063. ertunga, 2064. gürsu, 2065. huriye, 2066. onurcan, ... Toplam 20 ismin aritmetik toplamı 102 (Binde 8.09 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

tayfun abdülkadir aytekin zübeyde baturay muhsin ertunga huriye onurcan mansur mazlum methiye yasemin şehmus şükran gülfiye oylum yaşagül ışıltan