GÜNİZ İsim Raporu:

GÜNİZ Adının Yaygınlığı

GÜNİZ Türkiye'de en çok kullanılan 1040. isim (... 1038. oryal, 1039. yekta, 1040. güniz, 1041. erbil, 1042. erhun, ...). Ülkemizde yaklaşık her 9,816 kişiden birinin adı GÜNİZ ve ismin yaygınlık oranı binde 0.1.

GÜNİZ adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 23-04-2024 06:55 itibariyle yaklaşık 8,998 kişinin isminin GÜNİZ olduğu ve GÜNİZ isimli kişi sayısının her yıl ortalama 119 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

GÜNİZ isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda GÜNİZ yaşadığını tahmin ediyoruz.

GÜNİZ Türkiye'nin en yaygın 1040. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1040. ad ise Darin ismi. GÜNİZ adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1038. Sherri 1039. Alvaro 1040. Darin 1041. Pankaj 1042. Nestor isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

GÜNİZ isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde GÜNİZ İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde GÜNİZ İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde GÜNİZ İsminin Yazılışı:

--...--...--..

Denizcilik Alfabesinde GÜNİZ İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

GÜNİZ İsminin Barkod Yazılışı:

GÜNİZ ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(GÜNİZ adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

GÜNİZ KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ GÜNİZ İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (üniz) göre güniz ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (niz) göre güniz ile Uyumlu İsimler :

deniz şeniz erdeniz nurdeniz öniz

Son 2 harfine (iz) göre güniz ile Uyumlu İsimler :

cengiz filiz yeliz aziz güliz ediz nafiz ramiz abdülaziz gülfiliz türkiz gediz nergiz aytemiz nevhiz mübariz seliz

BAŞ HARFLERİ GÜNİZ İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (güni) göre GÜNİZ ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (gün) göre GÜNİZ ile Uyumlu İsimler :

günay güneş günseli güney güner güngör gündüz gün günhan günsel günnur günhal günal gündoğdu gündüzalp günfer günol günsu

İlk 2 harfine () göre GÜNİZ ile Uyumlu İsimler :

gül gülay gülşah gülçin güler gürkan gürsel gülcan gürhan gülten gülşen güven gültekin gülden gülsüm gülseren güçlü güray gülhan güzin gülen gürol güliz gülgün gülnur güzide gülbin gülsen gürcan gülsün gülistan gülnihal gülin gülizar gürbüz gürel güldal güleser gülfiliz gülnare gülser gülsev gülseven güvenç gülce gülseda gümrah gürsan gülde gülderen gülendam gülfe gülfizar gülhanım gülsevin gültürk gülüçağ gülüm gülzade güralp gürler gürsal gürsoy gürsu güvenir gülhal gürani güllü gürtuğ güher güjan gülbahar gülberk gülbeyaz gülçiçek güldane gülender gülerdem gülfer gülfiye gülhayat gülhis

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ GÜNİZ İLE UYUMLU İSİMLER:

'gü' ile başlayıp 'iz' ile Biten İsimler :

güliz gülfiliz

'g' ile başlayıp 'z' ile Biten İsimler :

gündüz gürbüz gediz gülbeyaz

GÜNİZ isminin Anlamı

GÜNİZ Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size GÜNİZ isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "GÜNİZ + Anlam" veya "GÜNİZ isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
GÜNİZ ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

GÜNİZ adını oluşturan G, Ü, N, İ, Z harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 92:

G
Ü
N
İ
Z
TOPLAM
8
26
17
12
29
92

GÜNİZ ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1814. aynur, 1815. çetinay, 1816. güniz, 1817. volkan, 1818. güzin, ... Toplam 32 ismin aritmetik toplamı 92 (Binde 12.94 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

nuray ruşen aykut alpaslan aynur çetinay volkan güzin kifayet türel mahmut mergül mücahit sabriye seyit yakut yarkın zühre şehriban nezhet arzum demirkan bengisu ferahnaz gülberk ilkgün nefishan kutay mihrican münir gülün