GEDİZ İsim Raporu:

GEDİZ Adının Yaygınlığı

GEDİZ Türkiye'de en çok kullanılan 1424. isim (... 1422. fidan, 1423. gani, 1424. gediz, 1425. gülce, 1426. gülseda, ...). Ülkemizde yaklaşık her 14,724 kişiden birinin adı GEDİZ ve ismin yaygınlık oranı binde 0.07.

GEDİZ adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 25-05-2024 08:54 itibariyle yaklaşık 6,306 kişinin isminin GEDİZ olduğu ve GEDİZ isimli kişi sayısının her yıl ortalama 83 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

GEDİZ isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda GEDİZ yaşadığını tahmin ediyoruz.

GEDİZ Türkiye'nin en yaygın 1424. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1424. ad ise Jeremiah ismi. GEDİZ adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1422. Tahir 1423. Horacio 1424. Jeremiah 1425. Jonathon 1426. Ara isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

GEDİZ isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde GEDİZ İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde GEDİZ İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde GEDİZ İsminin Yazılışı:

--..-....--..

Denizcilik Alfabesinde GEDİZ İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

GEDİZ İsminin Barkod Yazılışı:

GEDİZ ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(GEDİZ adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

GEDİZ KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ GEDİZ İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (ediz) göre gediz ile Uyumlu İsimler :

ediz

Son 3 harfine (diz) göre gediz ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (iz) göre gediz ile Uyumlu İsimler :

deniz cengiz filiz yeliz aziz güliz şeniz güniz nafiz ramiz abdülaziz gülfiliz türkiz erdeniz nergiz aytemiz nevhiz mübariz nurdeniz seliz öniz

BAŞ HARFLERİ GEDİZ İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (gedi) göre GEDİZ ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (ged) göre GEDİZ ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (ge) göre GEDİZ ile Uyumlu İsimler :

genco gencay

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ GEDİZ İLE UYUMLU İSİMLER:

'ge' ile başlayıp 'iz' ile Biten İsimler :

'g' ile başlayıp 'z' ile Biten İsimler :

güliz gündüz güniz gürbüz gülfiliz gülbeyaz

GEDİZ isminin Anlamı

GEDİZ Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size GEDİZ isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "GEDİZ + Anlam" veya "GEDİZ isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
GEDİZ ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

GEDİZ adını oluşturan G, E, D, İ, Z harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 60:

G
E
D
İ
Z
TOPLAM
8
6
5
12
29
60

GEDİZ ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 653. doğhan, 654. emsal, 655. gediz, 656. kaside, 657. lerna, ... Toplam 48 ismin aritmetik toplamı 60 (Binde 19.42 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

salih vakıf afşin demir engin ataman erol aygen ışıl belgin beste bilgen cebrail dilhan dudu mahir elmas erinç gamze ganime gülde halime halis helin öncel meliha meram nasibe okhan onat rahmi refik selma veli verda incila nagehan selam buhara cankat erdim çisem civan doğhan emsal kaside lerna