ONAT İsim Raporu:

ONAT Adının Yaygınlığı

ONAT Türkiye'de en çok kullanılan 1318. isim (... 1316. okhan, 1317. olgaç, 1318. onat, 1319. orkan, 1320. korcan, ...). Ülkemizde yaklaşık her 14,724 kişiden birinin adı ONAT ve ismin yaygınlık oranı binde 0.07.

ONAT adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 23-04-2024 08:39 itibariyle yaklaşık 6,299 kişinin isminin ONAT olduğu ve ONAT isimli kişi sayısının her yıl ortalama 83 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ONAT isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda ONAT yaşadığını tahmin ediyoruz.

ONAT Türkiye'nin en yaygın 1318. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1318. ad ise Woo ismi. ONAT adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1316. Asher 1317. Douglass 1318. Woo 1319. Hayes 1320. Parviz isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ONAT isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ONAT İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ONAT İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ONAT İsminin Yazılışı:

----..--

Denizcilik Alfabesinde ONAT İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ONAT İsminin Barkod Yazılışı:

ONAT ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ONAT adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ONAT KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

sonat

SON HARFLERİ ONAT İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (nat) göre onat ile Uyumlu İsimler :

fitnat

Son 2 harfine (at) göre onat ile Uyumlu İsimler :

murat serhat sedat suat nihat fuat ferhat nevzat fırat vedat nejat kürşat cihat rıfat esat mithat cevat reşat talat melahat berat polat sebahat dilşat nebahat behzat müjdat necat nezahat imdat sabahat semahat tevrat ruhat feragat ferzat hakikat ruhsat ruhşat rohat erpulat sebat azat cankat firat gülhayat hayat nurhayat semihat hürşat vuslat zuhat şehrazat şirzat

BAŞ HARFLERİ ONAT İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (ona) göre ONAT ile Uyumlu İsimler :

onay

İlk 2 harfine (on) göre ONAT ile Uyumlu İsimler :

onur onurcan

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ONAT İLE UYUMLU İSİMLER:

'o' ile başlayıp 't' ile Biten İsimler :

ONAT isminin Anlamı

ONAT Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ONAT isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ONAT + Anlam" veya "ONAT isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ONAT ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ONAT adını oluşturan O, N, A, T harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 60:

O
N
A
T
TOPLAM
18
17
1
24
60

ONAT ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 637. nasibe, 638. okhan, 639. onat, 640. rahmi, 641. refik, ... Toplam 48 ismin aritmetik toplamı 60 (Binde 19.42 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

salih vakıf afşin demir engin ataman erol aygen ışıl belgin beste bilgen cebrail dilhan dudu mahir elmas erinç gamze ganime gülde halime halis helin öncel meliha meram nasibe okhan rahmi refik selma veli verda incila nagehan selam buhara cankat erdim çisem civan doğhan emsal gediz kaside lerna