ESAT İsim Raporu:

ESAT Adının Yaygınlığı

ESAT Türkiye'de en çok kullanılan 502. isim (... 500. erkut, 501. erman, 502. esat, 503. esen, 504. esma, ...). Ülkemizde yaklaşık her 2,454 kişiden birinin adı ESAT ve ismin yaygınlık oranı binde 0.41.

ESAT adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 12-07-2024 12:59 itibariyle yaklaşık 37,002 kişinin isminin ESAT olduğu ve ESAT isimli kişi sayısının her yıl ortalama 487 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ESAT adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 2.85 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 987 ESAT yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada ESAT sayısı her yıl 7 kişi artıyor.

ESAT Türkiye'nin en yaygın 502. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 502. ad ise Carter ismi. ESAT adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 500. Cecilia 501. Boyd 502. Carter 503. June 504. Arturo isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ESAT isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ESAT İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ESAT İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ESAT İsminin Yazılışı:

.....--

Denizcilik Alfabesinde ESAT İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ESAT İsminin Barkod Yazılışı:

ESAT ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ESAT adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ESAT KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ ESAT İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (sat) göre esat ile Uyumlu İsimler :

ruhsat

Son 2 harfine (at) göre esat ile Uyumlu İsimler :

murat serhat sedat suat nihat fuat ferhat nevzat fırat vedat nejat kürşat cihat rıfat mithat cevat reşat talat melahat berat polat sebahat dilşat nebahat behzat müjdat necat nezahat imdat onat sabahat semahat tevrat ruhat feragat ferzat fitnat hakikat ruhşat rohat erpulat sebat azat cankat firat gülhayat hayat nurhayat semihat sonat hürşat vuslat zuhat şehrazat şirzat

BAŞ HARFLERİ ESAT İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (esa) göre ESAT ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (es) göre ESAT ile Uyumlu İsimler :

esra esin eser esen esma esengül esme esmeray esti esmahan

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ESAT İLE UYUMLU İSİMLER:

'e' ile başlayıp 't' ile Biten İsimler :

ercüment erkut erpulat ecevit

ESAT isminin Anlamı

ESAT Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ESAT isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ESAT + Anlam" veya "ESAT isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ESAT ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ESAT adını oluşturan E, S, A, T harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 53:

E
S
A
T
TOPLAM
6
22
1
24
53

ESAT ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 389. diğdem, 390. dilcan, 391. esat, 392. halil, 393. hanife, ... Toplam 24 ismin aritmetik toplamı 53 (Binde 9.71 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

kadir afşar arbay ceren behnan ceyla cazibe cemali diğdem dilcan halil hanife hasibe hilal kadri macir sadık vecdi canip çilem eftal hakim hanefi