AZAT İsim Raporu:

AZAT Adının Yaygınlığı

AZAT Türkiye'de en çok kullanılan 1968. isim (... 1966. aytunç, 1967. ayşıl, 1968. azat, 1969. azra, 1970. aşina, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı AZAT ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

AZAT adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 17-06-2024 17:26 itibariyle yaklaşık 2,705 kişinin isminin AZAT olduğu ve AZAT isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

AZAT adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 1.42 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 493 AZAT yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada AZAT sayısı her yıl 4 kişi artıyor.

AZAT Türkiye'nin en yaygın 1968. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1968. ad ise Anjum ismi. AZAT adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1966. Satya 1967. Elvira 1968. Anjum 1969. Chau 1970. Sophie isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

AZAT isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde AZAT İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde AZAT İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde AZAT İsminin Yazılışı:

.---...--

Denizcilik Alfabesinde AZAT İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

AZAT İsminin Barkod Yazılışı:

AZAT ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(AZAT adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

AZAT KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

şehrazat

SON HARFLERİ AZAT İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (zat) göre azat ile Uyumlu İsimler :

nevzat behzat ferzat şirzat

Son 2 harfine (at) göre azat ile Uyumlu İsimler :

murat serhat sedat suat nihat fuat ferhat fırat vedat nejat kürşat cihat rıfat esat mithat cevat reşat talat melahat berat polat sebahat dilşat nebahat müjdat necat nezahat imdat onat sabahat semahat tevrat ruhat feragat fitnat hakikat ruhsat ruhşat rohat erpulat sebat cankat firat gülhayat hayat nurhayat semihat sonat hürşat vuslat zuhat

BAŞ HARFLERİ AZAT İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (aza) göre AZAT ile Uyumlu İsimler :

azad azade

İlk 2 harfine (az) göre AZAT ile Uyumlu İsimler :

aziz azize azmi azem azime azra

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ AZAT İLE UYUMLU İSİMLER:

'a' ile başlayıp 't' ile Biten İsimler :

ahmet aykut adalet afet ant abdüssamet

AZAT isminin Anlamı

AZAT Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size AZAT isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "AZAT + Anlam" veya "AZAT isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
AZAT ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

AZAT adını oluşturan A, Z, A, T harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 55:

A
Z
A
T
TOPLAM
1
29
1
24
55

AZAT ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 452. şahap, 453. açelya, 454. azat, 455. benian, 456. berki, ... Toplam 34 ismin aritmetik toplamı 55 (Binde 13.75 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

nihal bekir buse deren dilara kenan emir ender erden erhan eser ezgi ilhan funda lora sebat serda yelda irem şahap açelya benian berki çimen erim hanım hayal leman oral sedar rehan sahra sidal