İREM İsim Raporu:

İREM Adının Yaygınlığı

İREM Türkiye'de en çok kullanılan 290. isim (... 288. sadık, 289. seçil, 290. irem, 291. zeliha, 292. tahir, ...). Ülkemizde yaklaşık her 1,178 kişiden birinin adı İREM ve ismin yaygınlık oranı binde 0.85.

İREM adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 18-07-2024 01:52 itibariyle yaklaşık 76,727 kişinin isminin İREM olduğu ve İREM isimli kişi sayısının her yıl ortalama 1010 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

İREM isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda İREM yaşadığını tahmin ediyoruz.

İREM Türkiye'nin en yaygın 290. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 290. ad ise Lester ismi. İREM adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 288. Christina 289. Ahmad 290. Lester 291. Young 292. Guy isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

İREM isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde İREM İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde İREM İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde İREM İsminin Yazılışı:

...-..--

Denizcilik Alfabesinde İREM İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

İREM İsminin Barkod Yazılışı:

İREM ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(İREM adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

İREM KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ İREM İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (rem) göre irem ile Uyumlu İsimler :

ekrem kerem muharrem erem muhterem mükerrem hürrem emrem bahrem

Son 2 harfine (em) göre irem ile Uyumlu İsimler :

özlem cem çiğdem meltem adem sinem erdem didem şebnem eylem senem gizem meryem görkem ethem sanem elem rüstem ayşem hatem muhteşem ecem azem bükem diğdem ersem mukaddem neşem istem çilem çisem ergem gizlem gülerdem kadem şehlem önem özdem

BAŞ HARFLERİ İREM İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (ire) göre İREM ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (ir) göre İREM ile Uyumlu İsimler :

irfan

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ İREM İLE UYUMLU İSİMLER:

'i' ile başlayıp 'm' ile Biten İsimler :

ibrahim islam iklim ilham istem ikram imam

İREM isminin Anlamı

İREM Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size İREM isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "İREM + Anlam" veya "İREM isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
İREM ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

İREM adını oluşturan İ, R, E, M harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 55:

İ
R
E
M
TOPLAM
12
21
6
16
55

İREM ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 449. serda, 450. yelda, 451. irem, 452. şahap, 453. açelya, ... Toplam 34 ismin aritmetik toplamı 55 (Binde 13.75 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

nihal bekir buse deren dilara kenan emir ender erden erhan eser ezgi ilhan funda lora sebat serda yelda şahap açelya azat benian berki çimen erim hanım hayal leman oral sedar rehan sahra sidal