SEDAR İsim Raporu:

SEDAR Adının Yaygınlığı

SEDAR Türkiye'de en çok kullanılan 2313. isim (... 2311. oylum, 2312. poyraz, 2313. sedar, 2314. rabiye, 2315. rahman, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı SEDAR ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

SEDAR adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 17-06-2024 17:30 itibariyle yaklaşık 2,705 kişinin isminin SEDAR olduğu ve SEDAR isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

SEDAR isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda SEDAR yaşadığını tahmin ediyoruz.

SEDAR Türkiye'nin en yaygın 2313. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 2313. ad ise Hershel ismi. SEDAR adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 2311. Earnest 2312. Baruch 2313. Hershel 2314. Sheridan 2315. Landon isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

SEDAR isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde SEDAR İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde SEDAR İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde SEDAR İsminin Yazılışı:

....-...-.-.

Denizcilik Alfabesinde SEDAR İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

SEDAR İsminin Barkod Yazılışı:

SEDAR ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(SEDAR adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

SEDAR KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ SEDAR İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (edar) göre sedar ile Uyumlu İsimler :

medar

Son 3 harfine (dar) göre sedar ile Uyumlu İsimler :

serdar haydar dündar didar ildar sidar

Son 2 harfine (ar) göre sedar ile Uyumlu İsimler :

pınar yaşar bahar çağlar nigar tayyar uygar mazhar zülfikar acar başar çınar gülizar cabbar toygar yadigar afşar ayavar bayzar bernar bilbaşar gülfizar kibar nazar suar sunar şehriyar muhtar alpar rüzgar bahtiyar ensar gaffar diyar gülbahar sancar lalezar okyar ruhsar senar

BAŞ HARFLERİ SEDAR İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (seda) göre SEDAR ile Uyumlu İsimler :

seda sedat sedanur

İlk 3 harfine (sed) göre SEDAR ile Uyumlu İsimler :

sedef seden

İlk 2 harfine (se) göre SEDAR ile Uyumlu İsimler :

serdar serkan selçuk serap serhat selim serpil sevgi sema semra selin semih selma selda selahattin seher senem seçil sevil sezgin sevda seyhan sezai sefa sevim serhan seval sezen selen sertaç sevinç servet selami sercan seçkin sezer selman selcen semiha sevcan sevilay seyit sebahattin sena selcan sevtap seyfi serdal sermin sertan sebahat seyfullah sezin sermet seren seza sebla sefer selmin selvi serra seydi seyran sencer seyda seyithan sezgi selah semahat semin sennur seran serda sevgül sevin seyrani seray sernur sevde sever seyfettin seymen serin sezi sebat sebile seçgin selase selay selehattin selvinaz serbülent sertap setenay sevgiye

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ SEDAR İLE UYUMLU İSİMLER:

'se' ile başlayıp 'ar' ile Biten İsimler :

serdar senar

's' ile başlayıp 'r' ile Biten İsimler :

soner seher sezer sarper sümer saynur sefer sencer sennur sernur sever süer sedanur suar sunar sancar selver semanur semir serdenur server sevginur sidar sungur

SEDAR isminin Anlamı

SEDAR Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size SEDAR isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "SEDAR + Anlam" veya "SEDAR isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
SEDAR ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

SEDAR adını oluşturan S, E, D, A, R harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 55:

S
E
D
A
R
TOPLAM
22
6
5
1
21
55

SEDAR ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 461. leman, 462. oral, 463. sedar, 464. rehan, 465. sahra, ... Toplam 34 ismin aritmetik toplamı 55 (Binde 13.75 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

nihal bekir buse deren dilara kenan emir ender erden erhan eser ezgi ilhan funda lora sebat serda yelda irem şahap açelya azat benian berki çimen erim hanım hayal leman oral rehan sahra sidal