KİBAR İsim Raporu:

KİBAR Adının Yaygınlığı

KİBAR Türkiye'de en çok kullanılan 1684. isim (... 1682. kemalcan, 1683. kemalettin, 1684. kibar, 1685. kifayet, 1686. kubilhan, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı KİBAR ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

KİBAR adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 12-07-2024 13:51 itibariyle yaklaşık 2,707 kişinin isminin KİBAR olduğu ve KİBAR isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

KİBAR isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda KİBAR yaşadığını tahmin ediyoruz.

KİBAR Türkiye'nin en yaygın 1684. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1684. ad ise Weston ismi. KİBAR adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1682. Yusuf 1683. Sultana 1684. Weston 1685. Holland 1686. Murphy isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

KİBAR isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde KİBAR İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde KİBAR İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde KİBAR İsminin Yazılışı:

-.-..-....-.-.

Denizcilik Alfabesinde KİBAR İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

KİBAR İsminin Barkod Yazılışı:

KİBAR ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(KİBAR adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

KİBAR KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ KİBAR İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (ibar) göre kibar ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (bar) göre kibar ile Uyumlu İsimler :

cabbar

Son 2 harfine (ar) göre kibar ile Uyumlu İsimler :

pınar serdar yaşar bahar çağlar haydar nigar dündar tayyar uygar mazhar zülfikar acar başar çınar gülizar toygar yadigar afşar ayavar bayzar bernar bilbaşar gülfizar nazar suar sunar şehriyar muhtar alpar rüzgar bahtiyar didar ensar gaffar diyar gülbahar sancar ildar lalezar medar okyar sedar ruhsar senar sidar

BAŞ HARFLERİ KİBAR İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (kiba) göre KİBAR ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (kib) göre KİBAR ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (ki) göre KİBAR ile Uyumlu İsimler :

kiraz kifayet

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ KİBAR İLE UYUMLU İSİMLER:

'ki' ile başlayıp 'ar' ile Biten İsimler :

'k' ile başlayıp 'r' ile Biten İsimler :

kadir kader kamer kevser kunter kalender

KİBAR isminin Anlamı

KİBAR Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size KİBAR isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "KİBAR + Anlam" veya "KİBAR isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
KİBAR ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

KİBAR adını oluşturan K, İ, B, A, R harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 50:

K
İ
B
A
R
TOPLAM
14
12
2
1
21
50

KİBAR ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 296. gazi, 297. hamide, 298. kibar, 299. mediha, 300. rami, ... Toplam 28 ismin aritmetik toplamı 50 (Binde 11.33 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

okan asım aycan cahit candaş hakkı cihat doğan nilda eren esme esra figen gazi hamide mediha rami alime asil balkan dalin dilan pembe erdan sera vedi nidal