ACAR İsim Raporu:

ACAR Adının Yaygınlığı

ACAR Türkiye'de en çok kullanılan 1007. isim (... 1005. abbas, 1006. abdi, 1007. acar, 1008. afife, 1009. tümay, ...). Ülkemizde yaklaşık her 9,816 kişiden birinin adı ACAR ve ismin yaygınlık oranı binde 0.1.

ACAR adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 12-07-2024 12:47 itibariyle yaklaşık 9,024 kişinin isminin ACAR olduğu ve ACAR isimli kişi sayısının her yıl ortalama 119 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ACAR isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda ACAR yaşadığını tahmin ediyoruz.

ACAR Türkiye'nin en yaygın 1007. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1007. ad ise Stella ismi. ACAR adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1005. Rodrigo 1006. Felicia 1007. Stella 1008. Luz 1009. Judson isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ACAR isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ACAR İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ACAR İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ACAR İsminin Yazılışı:

.--.-..-.-.

Denizcilik Alfabesinde ACAR İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ACAR İsminin Barkod Yazılışı:

ACAR ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ACAR adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ACAR KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

acarhan

SON HARFLERİ ACAR İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (car) göre acar ile Uyumlu İsimler :

sancar

Son 2 harfine (ar) göre acar ile Uyumlu İsimler :

pınar serdar yaşar bahar çağlar haydar nigar dündar tayyar uygar mazhar zülfikar başar çınar gülizar cabbar toygar yadigar afşar ayavar bayzar bernar bilbaşar gülfizar kibar nazar suar sunar şehriyar muhtar alpar rüzgar bahtiyar didar ensar gaffar diyar gülbahar ildar lalezar medar okyar sedar ruhsar senar sidar

BAŞ HARFLERİ ACAR İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (aca) göre ACAR ile Uyumlu İsimler :

acarhan

İlk 2 harfine (ac) göre ACAR ile Uyumlu İsimler :

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ACAR İLE UYUMLU İSİMLER:

'a' ile başlayıp 'r' ile Biten İsimler :

alper aynur ayfer abdülkadir ayşenur ahter abuzer atanur aydemir aysenur afşar alanur artuner ayavar aşer altemur abdülgafur alpar amber

ACAR isminin Anlamı

ACAR Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ACAR isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ACAR + Anlam" veya "ACAR isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ACAR ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ACAR adını oluşturan A, C, A, R harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 26:

A
C
A
R
TOPLAM
1
3
1
21
26

ACAR ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 19. hacı, 20. fadi, 21. acar, 22. ata, 23. bedia, ... Toplam 4 ismin aritmetik toplamı 26 (Binde 1.62 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

ata bedia saba