PINAR İsim Raporu:

PINAR Adının Yaygınlığı

PINAR Türkiye'de en çok kullanılan 24. isim (... 22. fatma, 23. emre, 24. pınar, 25. deniz, 26. serdar, ...). Ülkemizde yaklaşık her 220 kişiden birinin adı PINAR ve ismin yaygınlık oranı binde 4.55.

PINAR adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 18-04-2024 10:19 itibariyle yaklaşık 409,375 kişinin isminin PINAR olduğu ve PINAR isimli kişi sayısının her yıl ortalama 5408 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

PINAR adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 7.12 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 2,463 PINAR yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada PINAR sayısı her yıl 19 kişi artıyor.

PINAR Türkiye'nin en yaygın 24. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 24. ad ise Marie ismi. PINAR adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 22. Jeffrey 23. Peter 24. Marie 25. Andrew 26. Daniel isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

PINAR isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde PINAR İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde PINAR İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde PINAR İsminin Yazılışı:

.--...-..-.-.

Denizcilik Alfabesinde PINAR İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

PINAR İsminin Barkod Yazılışı:

PINAR ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(PINAR adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

PINAR KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ PINAR İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (ınar) göre pınar ile Uyumlu İsimler :

çınar

Son 3 harfine (nar) göre pınar ile Uyumlu İsimler :

bernar sunar senar

Son 2 harfine (ar) göre pınar ile Uyumlu İsimler :

serdar yaşar bahar çağlar haydar nigar dündar tayyar uygar mazhar zülfikar acar başar gülizar cabbar toygar yadigar afşar ayavar bayzar bilbaşar gülfizar kibar nazar suar şehriyar muhtar alpar rüzgar bahtiyar didar ensar gaffar diyar gülbahar sancar ildar lalezar medar okyar sedar ruhsar sidar

BAŞ HARFLERİ PINAR İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (pına) göre PINAR ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (pın) göre PINAR ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine () göre PINAR ile Uyumlu İsimler :

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ PINAR İLE UYUMLU İSİMLER:

'pı' ile başlayıp 'ar' ile Biten İsimler :

'p' ile başlayıp 'r' ile Biten İsimler :

panur peker peyker

PINAR isminin Anlamı

PINAR Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size PINAR isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "PINAR + Anlam" veya "PINAR isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
PINAR ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

PINAR adını oluşturan P, I, N, A, R harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 70:

P
I
N
A
R
TOPLAM
20
11
17
1
21
70

PINAR ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1024. vahip, 1025. atalay, 1026. pınar, 1027. bektaş, 1028. belkıs, ... Toplam 44 ismin aritmetik toplamı 70 (Binde 17.8 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

giray vahip atalay bektaş belkıs boray ceylan emrecan erberk erkin ersel ferit fuldan gülcan güldal gökay şebnem maruf sezai ziya nefise nişan pelin petek sadun serap sercan tunç ilkay ilkin aslıcan berker ercihan borahan kerami mikail natali orbay rabiye saygı serdal tunca vatan