UYGAR İsim Raporu:

UYGAR Adının Yaygınlığı

UYGAR Türkiye'de en çok kullanılan 797. isim (... 795. tümer, 796. umur, 797. uygar, 798. ilke, 799. züleyha, ...). Ülkemizde yaklaşık her 4,908 kişiden birinin adı UYGAR ve ismin yaygınlık oranı binde 0.2.

UYGAR adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 14-07-2024 09:58 itibariyle yaklaşık 18,051 kişinin isminin UYGAR olduğu ve UYGAR isimli kişi sayısının her yıl ortalama 238 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

UYGAR isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda UYGAR yaşadığını tahmin ediyoruz.

UYGAR Türkiye'nin en yaygın 797. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 797. ad ise Ron ismi. UYGAR adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 795. Jules 796. Lynette 797. Ron 798. Bertram 799. Soo isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

UYGAR isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde UYGAR İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde UYGAR İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde UYGAR İsminin Yazılışı:

..--.----..-.-.

Denizcilik Alfabesinde UYGAR İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

UYGAR İsminin Barkod Yazılışı:

UYGAR ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(UYGAR adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

UYGAR KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ UYGAR İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (ygar) göre uygar ile Uyumlu İsimler :

toygar

Son 3 harfine (gar) göre uygar ile Uyumlu İsimler :

nigar yadigar rüzgar

Son 2 harfine (ar) göre uygar ile Uyumlu İsimler :

pınar serdar yaşar bahar çağlar haydar dündar tayyar mazhar zülfikar acar başar çınar gülizar cabbar afşar ayavar bayzar bernar bilbaşar gülfizar kibar nazar suar sunar şehriyar muhtar alpar bahtiyar didar ensar gaffar diyar gülbahar sancar ildar lalezar medar okyar sedar ruhsar senar sidar

BAŞ HARFLERİ UYGAR İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (uyga) göre UYGAR ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (uyg) göre UYGAR ile Uyumlu İsimler :

uygur

İlk 2 harfine (uy) göre UYGAR ile Uyumlu İsimler :

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ UYGAR İLE UYUMLU İSİMLER:

'uy' ile başlayıp 'ar' ile Biten İsimler :

'u' ile başlayıp 'r' ile Biten İsimler :

uğur umur uygur

UYGAR isminin Anlamı

UYGAR Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size UYGAR isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "UYGAR + Anlam" veya "UYGAR isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
UYGAR ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

UYGAR adını oluşturan U, Y, G, A, R harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 83:

U
Y
G
A
R
TOPLAM
25
28
8
1
21
83

UYGAR ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1532. sualp, 1533. tolgan, 1534. uygar, 1535. zevcan, 1536. ömercan, ... Toplam 30 ismin aritmetik toplamı 83 (Binde 12.14 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

reyhan gülşah meltem doruk bilgiye oryal emirali fisun gürhan letafet mutan olgun ruken sevim sualp tolgan zevcan ömercan özger emirhan gülfer gülseda göktan peyami rojbin selihan semire uzay özgecan