ÖZGER İsim Raporu:

ÖZGER Adının Yaygınlığı

ÖZGER Türkiye'de en çok kullanılan 1906. isim (... 1904. ömrüm, 1905. övül, 1906. özger, 1907. soysal, 1908. uzcan, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı ÖZGER ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

ÖZGER adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 12-07-2024 13:58 itibariyle yaklaşık 2,707 kişinin isminin ÖZGER olduğu ve ÖZGER isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ÖZGER isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda ÖZGER yaşadığını tahmin ediyoruz.

ÖZGER Türkiye'nin en yaygın 1906. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1906. ad ise Regan ismi. ÖZGER adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1904. Ramzi 1905. Joachim 1906. Regan 1907. Konrad 1908. Aram isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ÖZGER isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ÖZGER İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ÖZGER İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ÖZGER İsminin Yazılışı:

-----..--...-.

Denizcilik Alfabesinde ÖZGER İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ÖZGER İsminin Barkod Yazılışı:

ÖZGER ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ÖZGER adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ÖZGER KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ ÖZGER İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (zger) göre özger ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (ger) göre özger ile Uyumlu İsimler :

dönger

Son 2 harfine (er) göre özger ile Uyumlu İsimler :

ömer alper zafer ilker önder taner tamer ender muzaffer soner nilüfer seher ayfer muammer eser güler hacer cafer caner tuncer enver kader sezer dinçer münevver özer yener türker iskender güner öner sarper bihter tümer kamer yeter ahter dilaver kevser sümer ilter şener cevher tanzer sefer ülker müyesser sencer abuzer bayer eşber cenker dilber ejder güleser gülser kunter merter nurer taciser yurdaer çiler mukadder sever artuner aşer efser ekber göçer süer gürler göker lider mehser müzekker naser nurper olguner peker peyker ziver şanver ergüler amber bavver bener berker candeğer değer diler erdener gazanfer güher gülender gülfer gülter gülver gülümser günfer

BAŞ HARFLERİ ÖZGER İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (özge) göre ÖZGER ile Uyumlu İsimler :

özge özgen özgecan

İlk 3 harfine (özg) göre ÖZGER ile Uyumlu İsimler :

özgür özgül özgün özgü

İlk 2 harfine (öz) göre ÖZGER ile Uyumlu İsimler :

özlem özcan özkan özden öznur özer özay özdemir özhan özlen öztürk özben özen öztekin özüm özbil özal özde özdem özder özenç

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ÖZGER İLE UYUMLU İSİMLER:

'öz' ile başlayıp 'er' ile Biten İsimler :

özer özder

'ö' ile başlayıp 'r' ile Biten İsimler :

ömer özgür önder öznur ömür öner özdemir

ÖZGER isminin Anlamı

ÖZGER Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ÖZGER isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ÖZGER + Anlam" veya "ÖZGER isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ÖZGER ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ÖZGER adını oluşturan Ö, Z, G, E, R harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 83:

Ö
Z
G
E
R
TOPLAM
19
29
8
6
21
83

ÖZGER ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1535. zevcan, 1536. ömercan, 1537. özger, 1538. emirhan, 1539. gülfer, ... Toplam 30 ismin aritmetik toplamı 83 (Binde 12.14 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

reyhan gülşah meltem doruk bilgiye oryal emirali fisun gürhan letafet mutan olgun ruken sevim sualp tolgan uygar zevcan ömercan emirhan gülfer gülseda göktan peyami rojbin selihan semire uzay özgecan